IGA

IGA wystąpi na Scenie Rynek podczas Chmielaków Krasnostawskich 2023.
Początek koncertu w sobotę 19 sierpnia o godz. 16:00.

IGA to artystka aktualnie tworząca i nagrywająca we Włoszech na co dzień współpracuje z producentem Francesco Terraną. Jej sound można opisać jako alternatywny pop, unikalny mix ciemnych brzmień, reggaetonu i elektroniki.
IGA jest córką skrzypaczki i artystki Teatru Śląskiego. Wyjechała do Włoch jako nastolatka w ślad za mamą, performerką uliczną, która wprowadziła córkę w fascynujący świat muzyki na żywo.
IGA wychowywała się w multikulturowej rodzinie, w której doświadczyła różnych sztuk ekspresji artystycznej wywodzącej się od Neapolu, przez Australię, aż po Brazylię.
Obecnie Iga krąży między Rzymem a północą Włoch, rozwijając się muzycznie i grając swoje piosenki po polsku, angielsku i włosku na ulicach różnych miast.
Singiel „Brak” to intymna, szczera podróż wewnątrz samej siebie. Z pozoru może wydawać się opowieścią o rozstaniu, ale tak naprawdę to refleksja o najważniejszej relacji jaką człowiek ma w życiu- samego ze sobą. Ta piosenka powstała w trudnym momencie, w którym moja pewność siebie i poczucie własnej wartości były silnie zachwiane. Nie czułam się wystarczająca, zawsze było we mnie czegoś brak. Droga do samoakceptacji nie jest łatwa i myślę, że wszyscy przechodzimy przez te ciemne uczucia. Mam nadzieję, że „Brak” będzie pomocą w zrozumieniu niektórych emocji, które często biorą nad nami górę. – wspomina IGA, którą zobaczymy na żywo w Chmielakową sobotę.