VITO BAMBINO

Vito Bambino wystąpi na Chmielakach 21 sierpnia 2022 r. o godz. 20:30 na Scenie Rynek – Lato na Maxxxa.

Mateusz Dopieralski to zyskujący coraz to większą popularność gwiazdor muzyki pop, bardziej znany pod pseudonimem scenicznym jako Vito Bambino. Muzyk przyszedł na świat w Katowicach 27 kwietnia 1988 roku. Nie mieszkając długo w Polsce w wieku dwóch lat przeniósł się wraz z rodzicami oraz starszą siostrą do Niemiec. W mieście Leverkusen spędził okres swojej młodości. Ze względu na pochodzenie polskie w momencie posiadania osiemnastego roku życia otrzymał również polskie obywatelstwo.
Mateusz Dopieralski to artysta nieszablonowego formatu. Swoją karierę zaczynał jako aktor filmowy i telewizyjny. Następnie do jego życia dołączyła również muzyka, w której odnalazł się znakomicie jako piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny czy kompozytor.
Swoje pierwsze kroki w dużym formacie Vito Bambino stawiał na deskach sceny Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie w 2003 roku.
W wieku piętnastu lat wraz z karierą aktorską rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Około 2013 roku pojawia się pierwszy album zatytułowany „Listy Janusza” zespołu Bitamina. Grupa założona została przez Mateusza Dopieralskiego, Amara Ziembińskiego oraz Piotra Sibińskiego. Muzyka charakteryzuje się wieloma gierkami słownymi, a utrzymana jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu oraz jazzu. Po latach sam artysta pod pseudonimem Vito Bambino zaczyna pojawiać się jako solowy wokalista.
Mateusz Dopieralski wraz zespołem Bitamina największą popularnością zyskał dzięki utworowi „Dom” z albumu „Kawalerka” wydanego w 2017 roku. Następnie w tym składzie 2018 roku w towarzystwie Dawida Podsiadło został nagrany kawałek, na płytę producencką polskiego duetu Flirtini. Rok później grupa tworzy swój piaty album studyjny. Na krążku „Kwiaty i Korzenie” gościnnie można usłyszeć Grubsona i Jareckiego.
Jako wokalista solowy Vito Bambino w towarzystwie Darii Zawiałow oraz Dawida Podsiadło tworzy singiel Orkiestry Męskiego Grania „I Ciebie też, bardzo”. Utwór zdobywa ogromną popularność oraz staje się hymenem ogólnopolskiej trasy koncertowej Męskiego Grania 2021. W tym samym roku artysta bierze udział w kampanii promocyjnej Tymbarku „Wszystko mi mówi”. W przedsięwzięciu tym biorą również udział osobistości takie jak Artur Rojek, Kwiat Jabłoni czy Sanah. Artyści w ramach akcji wykonują swoje wersje utworu „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, w oryginale granego przez zespół Skaldowie.
Do najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych zalicza się utwór „Ale jazz!”, w którym wokalista daje popis wraz z zyskującą coraz to większą popularność Sanah.

facebook.com/TheBitaminaC