BARTEK KRÓLIK NA CHMIELAKACH 2021

Bartek Królik wystąpi na scenie Rynek – Chmielaki Lato na Maxxxa w sobotę 21 sierpnia o godz. 19:00

Bartek Królik – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk – w 2004 roku za nagranie Sistars „Sutra” i w 2005 roku za nagrania Sistars „My Music” oraz „Inspirations”. Wraz z zespołem Sistars został dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” w 2004 oraz 2005 roku. Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.
Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.
Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

„Pan od muzyki” – taki tytuł nosi jego najnowszy album, to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. To wszystko wraz z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.

Bartek Królik, czyli „Pan od muzyki” zdecydowanie podnosi na duchu:)

https://bartekkrolik.com/

https://www.facebook.com/bartekkrolikofficial/