Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w dniach 21-22 sierpnia na Kiermasz Sztuki Ludowej. Prezentacja rękodzieła artystycznego odbędzie się w godzinach 9:00-18:00 na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 10 w Krasnymstawie.

Podczas dwudniowego kiermaszu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby reprezentujące różne techniki sztuki tradycyjnej, takie jak: garncarstwo, malarstwo, rzeźba, koronkarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, plastyka obrzędowa i zdobnicza, wyroby z drewna, skór, wosku pszczelego czy słomy. Rękodzieło wystawią artyści ludowi, zrzeszenia twórców ludowych oraz wystawcy i rzemieślnicy związani głównie z Lubelszczyzną.

Kiermasz Stuki Ludowej jest częścią Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”, które odbywa się w Krasnymstawie już od 50 lat. Chmielaki to najstarszy festiwal piwny w Polsce, który przyciąga rok rocznie wielotysięczną publiczność.
Oprócz stoisk twórców ludowych, w tym roku będą obecne również koła gospodyń wiejskim i przedstawiciele lokalnych grup działania.

Organizatorem Kiermaszu jest Krasnostawski Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są: Miasto Krasnystaw, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Krasnostawski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Klub Twórców Ludowych w Krasnymstawie. Partnerami wydarzenia są Województwo Lubelskie właściciel marki „Lubelskie.pl” i Totalizator Sportowy właściciel marki „Lotto”.