Dnia 22 sierpnia 2021 r. na Scenie Dworek rozstrzygnięto Turniej Poetycki o „Chmielakowy Antałek” w ramach 50. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2021 r.

Na tegoroczną edycję Turnieju wpłynęło 32 zestawy wierszy, które oceniało Jury w składzie: Dorota Ryst (przewodnicząca), Jadwiga Demczuk i Jan Henryk Cichosz. Po wielogodzinnych obradach Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
– I Nagroda – Mirosław Kowalski godło ,,Faun” (Mysłowice)
– II Nagroda – Arkadiusz Stosur godło ,,Dionizy” (Kraków)
– III Nagroda – Stanisław Wasilewski godło ,,Piękny okoń” (Żyrardów)

Wyróżnienia honorowe otrzymują: Iwona Świerkula godło ,,Dulcynea” (Warszawa), Tadeusz Charmuszko godło ,,Piwowar” (Suwałki), Irena Wanda Niedzielko godło ,,to ja” (Zalasowa).

Nagrodę finansową oraz Antałek ufundowany przez Krasnostawski Dom Kultury laureatowi wręczył Krzysztof Sugalski – Zastępca Burmistrza Krasnegostawu.

Laureata głównej nagrody Mirosława Kowalskiego, podczas krótkiej rozmowy przeprowadzonej przez Jadwigę Demczuk, mogliśmy poznać trochę bliżej. Mirosław Kowalski urodził się i mieszka w Mysłowicach na Śląsku. Bierze udział w ogólnopolskich konkursach poetyckich, a jego wiersze są doceniane i drukowane m.in.: w Akancie, Nestorze czy Śląsku. Ukazywały się również w antologiach i almanachach pokonkursowych. W 2019 roku Mysłowicki Ośrodek Kultury wydał tomik jego wierszy pt. Zwyczajnie. Jak mówił skromnie o sobie: „Chodzę po górach, kocham żonę, słucham klasycznego rocka, piję piwo i piszę wiersze – zwyczajne…”. Wydanie książki poetyckiej to akt odwagi autora, bo wiersz dotyka najgłębszych przeżyć… a nie tak łatwo obnażyć swoje uczucia i emocje. Mirosław Kowalski przeczytał słuchaczom wiersz Stacja, który zaczyna się od słów: nasze Yellowstone zaczyna się nad przemszą… Na koniec rozmowy przeczytał również nagrodzonyna Chmielakach wiersz.