Organizatorzy Chmielów zapraszają poetów do udziału w Turnieju Poetyckim o „Chmielakowy Antałek” w ramach 53.Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2024.

Turniej Poetycki o ,,Chmielakowy Antałek” jest organizowany od 1983 roku jako impreza towarzysząca Chmielakom Krasnostawskim. Zainicjował go i powołał do życia krasnostawski poeta Jan Henryk Cichosz, jeden z założycieli grupy literackiej „Słowo”.

Zgodnie z regulaminem na Turniej można nadsyłać utwory o szeroko pojętej tematyce ludyczno-dionizyjskiej, a konkurs ma zasięg ogólnopolski. W tym roku laureata nagrody głównej wybierze chmielakowa publiczność spośród wcześniej wybranych, przez profesjonalne Jury, pięciu finalistów.

Na Turniej można złożyć maksymalnie trzy utwory poetyckie o szeroko pojętej tematyce ludycznej, dionizyjskiej i humorystycznej (wiersz, limeryk, fraszka i inne). Zgłoszenia wyłącznie w formie elektronicznej można przesyłać w terminie do 29 lipca 2024 r. Wszelkie szczegóły na stronach www.chmielaki.pl i www.kultura.krasnystaw.pl

Do pobrania:

Regulamin Turnieju Poetyckiego o „Chmielakowy Antałek”

Chmielakowy Antałek