Idziemy z duchem czasu! Kubki kaucyjne funkcjonują już na większości festiwali, a my nie zamierzamy zostawać w tyle. Jest to rozwiązanie praktyczne i ekologiczne, a dodatkowo, kubek chmielakowy może być fajną pamiątką z imprezy.

Od tego roku rezygnujemy z plastikowych jednorazówek w trosce o środowisko, stosując się do nowych przepisów, a także po to, by na Chmielakach było mniej śmieci. Kupując piwo na dowolnym stoisku dostaniecie je w kolorowych eko-kubkach wielokrotnego użytku. Kubki będą kaucyjne, a kaucja wyniesie 10 zł. Zasada jest banalnie prosta: bierzecie kubek, płacicie 10 zł kaucji, oddajecie kubek, dyszka wraca do portfela. A jak go sobie zatrzymacie to macie pamiątkę z imprezy. Kubki można potem używać w domu, na działce, na imprezie. Nadają się do mycia w zmywarce.

Zdajemy sobie sprawę, że to rewolucyjna zmiana, ale mamy nadzieję, że przyjmiecie ją ze zrozumieniem i chętnie dołączycie do naszych starań o zmniejszenie ilości plastiku podczas Chmielaków.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?
• Na każdym stoisku browaru będziecie mogli wypożyczyć nasz kubek kaucyjny. Kubki będą dostępne też na specjalnie przygotowanych stoiskach w Rynku i na Dworku. Na tych dwóch stoiskach będziecie mogli zwrócić też kubki, które wypożyczycie na stoiskach browarów. Wyjątkiem będzie stoisko Perły – kubki wzięte na tym stoisku, tam też oddajecie.
• Kubki w tym roku będą w dwóch wersjach – podstawowej (jasny) i limitowanej (zielony). Na każdym kubku będzie miarka od 0,1l do 0,5l.
• Jeśli nie zechcecie zatrzymać kubka dla siebie, oddajcie go w punkcie wypożyczenia, a kaucja zostanie zwrócona.
• Nie musicie się też martwić o higienę kubka do piwa – przygotowaliśmy na terenie Chmielaków przenośnie umywalki, gdzie będzie można przywrócić je do czystości. Kubek może zostać wypłukany także na stoiskach browarów. A jeśli nie chcecie płukać to po prostu wymieńcie go w punkcie wypożyczeń.
• A jeśli jednak wolicie pić piwo ze szkła, to nic nie stoi na przeszkodzie – na większości stoisk browarów będzie można kupić szklane kufle lub pokale.

Regulamin wypożyczenia kubków kaucjonowanych pojawi się przed imprezą na naszej stronie.