Wyniki Konsumenckiego Konkursu Piw 1983 - 2019

WYNIKI KONKURSÓW PIW
NA CHMIELAKACH KRASNOSTAWSKICH od 1983 r.

 

 

Konkurs Piw 1983

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Jasne Pełne 12,5 – Browar Białystok

2. Jasne Pełne 12,5 – Browar Żywiec

3. Jasne Pełne 12,5 – Browar Bydgoszcz

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Piastowski

2. Karmelowe 12,5 – Browar Siemianowice

3. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Warszawa

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Piastowski

2. Porter – Browar Braniewo

3. Porter – Browar Warszawa

 

 

Konkurs Piw 1984

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Berliner Pils – Browar Berlin

2. Berliner Pils Specjal - Browar Berlin

3. Warka Beer – Browar Warka

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Piastowski

2. Ciemne Słodowe 12 – Browar Braniewo

3. Ciemne Słodowe 9 – Browar Poznań

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Zabrze

2. Porter – Browar Braniewo

3. Porter – Browar Zagrzeb

 

 

Konkurs Piw 1985

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Książęce – Browar Lwówek Śląski

2. Eksportowe - Browar Żywiec

3. Kaszub – Browar Bydgoszcz

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Piastowski

2. Czarna Perła 7 – Browar Poznań

3. Karmelowe – Browar Elbląg

 

 

Konkurs Piw 1986

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Jasne Pełne 12,5 – Browar Piastowski

2. Jantar - Browar Braniewo

3. Lech – Browar Poznań

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Karmelowe – Browar Bydgoszcz

2. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Warszawa

3. Czarna Perła 7 – Browar Poznań

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Piastowski

2. Koźlak – Browar Krotoszyn

3. Porter – Browar Warszawa

 

 

Konkurs Piw 1987

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Książęce – Browar Lwówek Śląski

2. Dojlidy - Browar Białystok

3. Pils 12,5 – Browar Poznań

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Piastowski

2. Ciemne Słodowe 10,5 – Browar Warszawa

3. Czarna Perła 7 – Browar Poznań

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Piastowski

2. Porter – Browar Braniewo

3. Gambrinus – Browar Zielona Góra

 

 

Konkurs Piw 1988

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Specjalne – Browar Piastowski

2. Kasztelańskie - Browar Sierpc

3. Specjalne – Browar Braniewo

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe

1. Słodowe 10,5 – Browar Piastowski

2. Słodowe 10,5 – Browar Warszawa

3. Słodowe 10,5 – Browar Siemianowice

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Piastowski

2. Porter – Browar Braniewo

3. Porter – Browar Książęcy

 

 

Konkurs Piw 1989

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne

1. Specjalne – Browar Braniewo

2. Poznański Pils - Browar Poznań

3. Sudeckie – Browar Głubczyce

 

Kategoria II – Piwa ciemne słodowe i napoje piwne

1. Karmelowe – Browar Braniewo

2. Napój Słodowo-Chmielowy – Browar Żywiec

3. Czarna Perła 7 – Browar Poznań

 

Kategoria III – Piwa ciemne mocne

1. Superior Dark Beer – Browar Piastowski

2. Koźlak – Browar Krotoszyn

3. Porter – Browar Braniewo

 

 

W roku 1990 i 1991 konkursu nie przeprowadzono

 

 

Konkurs Piw 1992

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,3 - 12,0ºBlg

1. Brok – Browar Koszalin

2. Krystal – Browar Leżajsk

3. Specjal Pils – Browar Braniewo

 

Kategoria II – Piwa jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,5 - 13,0ºBlg

1. Eksportowe – Browar Okocim

2. Kasztelańskie – Browar Sierpc

3. Bosman – Browar Szczecin

 

Kategoria III – Piwa ciemne karmelowe

1. Czarna Perła – Browary Wielkopolskie

2. Karmelowe – Browar Okocim

3. Karmelowe – Browar Elbląg

 

Kategoria IV – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browar Tychy

2. Porter – Browar Okocim

3. Porter – Browar Łódź

 

 

Konkurs Piw 1993

 

Kategoria I – Piwa jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,5 - 12,0ºBlg

1. Leżajsk Bier – Browar Leżajsk

2. Gronie – Browar Książęcy Tychy

3. Pils – Browar Sierpc

 

Kategoria II – Piwa jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1 - 13,0ºBlg

1. Premium Pils – Browar Koszalin

2. Export Specjal Warka – Browar Warka

3. Pils – Browar Książęcy Tychy

 

Kategoria III - Piwa ciemne karmelowe

1. Czarna Perła – Browary Wielkopolskie

2. Ciemne Karmelowe – Browar Elbląg

3. Ciemne Specjalne – Browary Warszawskie

 

Kategoria IV – Piwa ciemne mocne

1. Porter – Browary Warszawskie

2. Porter – Browar Tychy

3. Porter – Browar Elbląg

 

 

W latach 1994-96 konkursu nie przeprowadzono

 

 

Konkurs Piw 1997

 

1. Lech Pils Premium – Browary Wielkopolskie

2. Full – Browar Namysłów

3. Grill – Browary Lubelskie

4. Złoty Król – Browary Warszawskie

5. Super Premium Pils – Browar Piast

6. Koźlak – Browar Krotoszyn

 

 

Konkurs Piw 1998

 

1. Perła – Browary Lubelskie

2. Tyskie Gronie – Browar Książęcy Tychy

3. Golden Dragon – Browar Krotoszyn

 

 

Konkurs Piw 1999

 

1. Jubileuszowe OK – Browar Okocim

2. Perła – Browary Lubelskie

3. Bractwo – Browar Kujawiak

4. Żywiec – Browar Żywiec

 

 

Konkurs Piw 2000

 

1. Wyborowe Pepees – Browar Łomża

2. Kasztelan – Browar Sierpc

3. Hetman – Browar Krasnystaw

4. Premium Quality Beer – Browar Braniewo

5. Glob – Browar Łódź

 

 

Konkurs Piw 2001

 

1. Kasztelan – Browar Sierpc

2. Perła – Browary Lubelskie

3. Wyborowe – Browar Łomża

 

 

Konkurs Piw 2002

 

1. Kasztelan – Browar Sierpc

2. Wyborowe – Browar Łomża

3. Perła – Browary Lubelskie

 

 

W roku 2003 konkursu nie przeprowadzono

 

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2004

Kategoria I – Piwa jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce do 13,0ºBlg

1. Perła Chmielowa /Perła Browary Lubelskie S.A./

2. Heineken /Grupa Żywiec S.A./

3. Carlsberg /Carlsberg-Okocim S.A./

4. Kunter Jasne Pełne /Browary Grudziądz Sp. z o.o./

5. Jurand Premium /Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./

6. Książęce /Browar Śląski 1209/

Kategoria II – Piwa jasne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 13,1ºBlg
1. Perła Mocna /Perła Browary Lubelskie S.A./

2. Dobre Mocne /Browar Śląski 1209/

3. Kunter Mocny /Browary Grudziądz Sp. z o.o./

Do Konkursu zgłoszono 9 piw z 6 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2005

 

Kategoria I - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg
1. Goolman /Perła Browary Lubelskie S.A./ 3,69 pkt.
2. Strzelec /Royal Unibrew Polska Sp. z o.o./ 3,36 pkt.
3. Zwierzyniec /Perła Browary Lubelskie S.A./ 3,35 pkt.
4. Bud /Grupa Żywiec S.A./ 3,05 pkt.
5. Gold Light /Browar Kormoran Sp. z o.o./ 2,97 pkt.
6. Gab Złote /Browar GAB Sp. z o.o./ 2,41 pkt.

Kategoria II - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg
1. Tyskie Gronie /Kompania Piwowarska S.A./ 4,02 pkt.
2. Heineken /Grupa Żywiec S.A./ 3,89 pkt.
3. Jurand Premium /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 3,46 pkt

Kategoria III - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg
1. Sambor /Royal Unibrew Polska Sp. z o.o./ 3,95 pkt.
2. Kanclerz /Royal Unibrew Polska Sp. z o.o./ 3,92 pkt.
3. Śląskie Książęce /Browar Śląski 1209/ 3,91 pkt.
4. Żywiec /Grupa Żywiec S.A./ 3,50 pkt.
4. Proletaryat jasne /Browar Czarnków/ 3,50 pkt.
6. Żubr /Kompania Piwowarska S.A./ 3,31 pkt.
7. Perła Chmielowa /Perła Browary Lubelskie S.A./ 3,30 pkt.
8. Ciechan Wyborne /Browar Ciechanów/ 2,94 pkt.

Kategoria IV - Piwo jasne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 14,1–15,1 ºBlg
1. Perła Mocna /Perła Browary Lubelskie S.A./ 4,18 pkt.
2. Śląskie Mocne Dobre /Browar Śląski 1209/ 4,17 pkt.
3. Jurand Mocne /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 3,92 pkt.
4. Ciechan Mocne /Browar Ciechanów/ 3,67 pkt.
5. Dębowe Mocne /Kompania Piwowarska S.A./ 3,64 pkt.
6. Gab Supermocne /Browar GAB/ 3,52 pkt.
7. Gold Mocne /Browar Kormoran Sp. z o.o./ 3,51 pkt.

Kategoria V - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce do 16,0 ºBlg
1. Heban /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 4,65 pkt.
2. Farskie /Browar Ciechanów/ 4,11 pkt.
3. Irlandzkie /Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o./ 4,07 pkt.
4. Proletaryat Ciemne /Browar Czarnków/ 3,87 pkt.
5. Ciemne /Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o./ 3,77 pkt.
6. Irish /Browar Kormoran Sp. z o.o./ 3,45 pkt.

Kategoria VI - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 16,0 ºBlg
1. Żywiec Porter /Grupa Żywiec S.A./ 4,41 pkt.
2. Porter /Royal Unibrew Polska Sp. z o.o./ 4,14 pkt.
3. Porter /Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o./ 4,07 pkt.
4. Porter /Browar Ciechanów/ 3,80 pkt.
5. Koźlak /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 3,64 pkt.

Kategoria VII - Piwa smakowe i inne
1. Cherry Beer /Browar Kormoran Sp. z o.o./ 3,63 pkt.
2. Miodowe /Browar Ciechanów/ 3,50 pkt.
3. Dri Beer /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 3,36 pkt.
4. Karmel /Royal Unibrew Polska Sp. z o.o./ 3,32 pkt.
5. Paulaner Hefe Weisser /Grupa Żywiec S.A./ 3,26 pkt.
6. Zingi /Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie Sp. z o.o./ 3,10 pkt.
7. Wiagra Strong /Browar Śląski 1209/ 3,00 pkt

Do Konkursu zgłoszono 42 piwa z 11 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2006

Kategoria I – piwa jasne pełne – ekstrakt 10,1° - 11°

1. „ZWIERZYNIEC PILS” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,57 pkt.

2.„STRZELEC JASNE PEŁNE” – Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. – 4,56 pkt.

3.„BUD” – Grupa Żywiec S.A. – 4,29 pkt.

4. „GOOLMAN” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,27 pkt.

5.„BK PILS” – Browar Kormoran – 4,13 pkt.

6.„GOLD JASNE” – Browar Kormoran – 3,97 pkt.

Kategoria II – piwa jasne pełne – ekstrakt 11,1° - 12°
1. „HEINEKEN” – Grupa Żywiec S.A. – 4,89 pkt.

2. „TYSKIE GRONIE” – Kompania Piwowarska S.A. – 4,44 pkt.

3. „LECH PREMIUM” – Kompania Piwowarska S.A. – 4,43 pkt.

4. „ZWIERZYNIEC PREMIUM” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,05 pkt.

5. „NAKIELSKIE JASNE” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 3,98 pkt.

6. „JURAND PREMIUM” – Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie – 3,94 pkt.

7. „KRAJAN SPECJAL” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 3,77 pkt.

8. „PILSNER URQELL” – Kompania Piwowarska S.A. – 3,56 pkt.

Kategoria III – piwa jasne pełne – ekstrakt 12,1° - 13°
1. „KSIĄŻĘCE” – Browar Śląski 1209 – 4,64 pkt.

2. „WARKA” – Grupa Żywiec S.A. – 4,63 pkt.

3. „PERŁA CHMIELOWA” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,44 pkt.

4. „SAMBOR” – Royal Unibrew Polska – 4,29 pkt.

5. „ŻYWIEC” – Grupa Żywiec S.A. – 4,04 pkt.

6. „ŻUBR” – Kompania Piwowarska S.A. – 3,98 pkt.

6. „MOCNE” – Browar Jabłonowo – 3,98 pkt.

8. „RYBNICKI FULL” – Royal Unibrew Polska – 3,91 pkt.

9. „GOLD MOCNE” – Browar Kormoran – 3,87 pkt.

9. „PROLETARYAT” – Browar Czarnków – 3,87 pkt.

11. „BROK EXPORT” – Royal Unibrew Polska – 3,73 pkt.

12. „CIECHAN WYBORNE” – Browar Ciechanów – 3,53 pkt.

Kategoria IV – piwa jasne pełne mocne – ekstrakt 13,1° - 14°

1. „BIESZCZADZKIE” – Browar Janów Lubelski – 4,09 pkt.

2. „MAX MOCNY” – Browar Kormoran – 3,78 pkt.

Kategoria V – piwa jasne pełne mocne – ekstrakt 14,1° - 15,2°
1. „MOCNE DOBRE” – Browar Śląski 1209 – 4,72 pkt.

2. „PERŁA MOCNA” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,59 pkt.

3. „DĘBOWE MOCNE” – Kompania Piwowarska S.A. – 4,56 pkt.

4. „STRZELEC MOCNE” – Royal Unibrew Polska – 4,36 pkt.

5. „MOCNE BAWARSKIE” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 4,28 pkt.

6. „IMPERATOR” – Browar Jabłonowo – 4,17 pkt.

7. „ZŁOTY STRONG” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 4,02 pkt.

8. „MOCNY BROWAR” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 3,88 pkt.

9. „CIECHAN MOCNE” – Browar Ciechanów – 3,78 pkt.

Kategoria VI – piwa ciemne – ekstrakt 11,1° - 12°
1. „CARMELL” – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,71 pkt.

2. „CIEMNE” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 4,70 pkt.

3. „NAKIELSKIE CIEMNE” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 4,61 pkt.

Kategoria VII – piwa ciemne – ekstrakt 12,1° - 13°
1. „KOŹLAK ESKPORTOWY” – Boss Browar Witnica S.A. – 4,54 pkt.

2. „HEBAN” – Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie – 4,24 pkt.

Kategoria VIII – piwa ciemne mocne – ekstrakt 13,1° - 15°
1. „IRLANDZKIE MOCNE” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 5,02 pkt.

2. „BELFAST” – Browar Jabłonowo – 4,81 pkt.

3. „FARSKIE” – Browar Ciechanów – 4,60 pkt.

3. „IRISH BEER” – Browar Kormoran – 4,60 pkt.

5. „PROLETARYAT CIEMNE” – Browar Czarnków 4,13 pkt.

Kategoria IX – piwa ciemne – ekstrakt 18,1° - 22°
1. „STRZELEC PORTER” – Royal Unibrew Polska – 5,19 pkt.

2. „PORTER” – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie – 4,93 pkt.

3. „PORTER” – Browar Ciechanów – 4,64 pkt.

4. „PORTER CZARNY BOSS” – Boss Browar Witnica S.A. – 4,63 pkt.

5. „ŻYWIEC PORTER” – Grupa Żywiec S.A. – 4,52 pkt.

Kategoria X – napoje piwne, piwa smakowe
1. „FREEQ GREEN LIME” – Grupa Żywiec S.A. – 5,10 pkt.

2. „FREEQ” – Grupa Żywiec S.A. – 4,91 pkt.

3. „BANANA” – Browar Jabłonowo – 4,67 pkt.

4. „REDD’S APPLE” – Kompania Piwowarska S.A. – 4,59 pkt.

5. „MIODOWE” – Browar Ciechanów S.A. – 4,47 pkt.

6. „CHILLER MIODOWE” – Jurand Browary Warmińsko-Mazurskie – 4,00 pkt.

Do Konkursu zgłoszono 58 piw z 13 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2007

Kategoria I - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0ºBlg

1. Goolman – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,64 pkt.

2. Gold Pils – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 4,45 pkt.

3. Zwierzyniec – Perła Browary Lubelskie S.A. – 4,64 pkt.

4. Olsztyńskie – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 4,15 pkt.

5. Grudziądzkie Dobre Lekkie – Browary Grudziądz Sp. z o.o. – 3,81 pkt.
 

Kategoria II - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0ºBlg

1. Lech Premium – Kompania Piwowarska S.A. – 4,67 pkt.

2. Tatra Jasne Pełne – Grupa Żywiec S.A. – 4,48 pkt.

2. Heineken – Grupa Żywiec S.A. – 4,48 pkt.

4. Zwierzyniec Pils – Perła Browary Lubelskie S.A – 4,38 pkt.

5. Nakielskie Jasne – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 4,34 pkt.

6. Tyskie Gronie – Kompania Piwowarska S.A. – 4,33 pkt.

7. Pilsner Urquell – Kompania Piwowarska S.A. – 4,24 pkt.

8. Krajan Specjal – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 3,33 pkt.
 

Kategoria III - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0ºBlg

1. Perła Chmielowa – Perła Browary Lubelskie S.A – 5,19 pkt.

2. Okocim OK – Carlsberg S.A. – 4,92 pkt.

3. Goolman Gold – Perła Browary Lubelskie S.A – 4,69 pkt.

4. Harnaś – Carlsberg S.A. – 4,62 pkt.

5. Specjal Jasny Pełny – Grupa Żywiec S.A. – 4,60 pkt.

6. Warka – Grupa Żywiec S.A. – 4,58 pkt.

7. Żubr – Kompania Piwowarska S.A. – 4,46 pkt.

8. Ciechan Wyborowe – Browar Ciechan Sp. z o.o. – 4,45 pkt.

9. Kasztelan Niepasteryzowany – Carlsberg S.A. – 4,39 pkt.

10. Gold Mocny – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 4,31 pkt.

11. Grudziądzkie Dobre Niepasteryzowane – Browary Grudziądz Sp. z o.o. – 4,04

12. Żywiec – Grupa Żywiec S.A. – 3,85 pkt.

13. Złote – Browar Staropolski Sp. z o.o. – 3,52 pkt.
 

Kategoria IV - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–14,0ºBlg

1. Goolman Strong – Perła Browary Lubelskie S.A – 4,77 pkt.
 

Kategoria V - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 14,1–15,1ºBlg

1. Okocim Mocne – Carlsberg S.A. – 4,67 pkt.

2. Złoty Strong – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 4,34 pkt.

3. Hubal Mocny – Browary Grudziądz – 4,28 pkt.

4. Strong – Grupa Żywiec S.A. – 4,27 pkt.

5. Tatra Mocne – Grupa Żywiec S.A. – 4,08 pkt.

5. Perła Mocna – Perła Browary Lubelskie S.A – 4,08 pkt.

7. Mocne – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 4,04 pkt.

8. Dębowe Mocne – Kompania Piwowarska S.A. – 3,81 pkt.

9. Max Mocny – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 3,77 pkt.

10. Mocny Browar – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 3,70 pkt.

11. Mocne Bawarskie – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 3,53 pkt.

12. Ciechan Mocne – Browar Ciechan Sp. z o.o. – 3,35 pkt.

13. Mocne – Browar Staropolski Sp. z o.o. – 3,14 pkt.
 

Kategoria VI - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0ºBlg
1. Krajan Ciemne – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 4,70 pkt.

2. Murphy’s Irish Red – Grupa Żywiec S.A. – 3,90 pkt.
 

Kategoria VII - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0ºBlg

1. Piwo Gotyckie 2 – Browary Grudziądz Sp. z o.o. – 4,19 pkt.
 

Kategoria VIII - Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–15,1ºBlg

1. Mocne Irlandzkie – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 4,84 pkt.

2. Irish Beer – Browar Kormoran Sp. z o.o. – 4,39 pkt.

3. Magnus – Browar Jagiełło – 2,70 pkt.
 

Kategoria IX - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 18,1–22,0ºBlg

1. Żywiec Porter – Grupa Żywiec S.A. – 4,81 pkt.

2. Porter – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. – 4,53 pkt.
 

Kategoria X - Napoje piwne – piwa smakowe

1. Freeq Green Lime – Grupa Żywiec S.A. – 4,89 pkt.

2. Freeq RC – Grupa Żywiec S.A. – 4,76 pkt.

3. Freeq Golden Apple – Grupa Żywiec S.A. – 4,71 pkt.

4. Redd’s Apple – Kompania Piwowarska S.A. – 4,55 pkt.

5. Redd’s Sun – Kompania Piwowarska S.A. – 4,39 pkt.

5. Carmell – Perła Browary Lubelskie S.A – 4,39 pkt.

7. Desperados – Grupa Żywiec S.A. – 3,99 pkt.

8. Miodowe – Browar Ciechan Sp. z o.o. – 3,62 pkt.

Kategoria XI - Piwa inne - pszeniczne
1. Paulaner Hefe Weissbier – Grupa Żywiec S.A. – 5,16 pkt.

2. Cornelius Weizen Bier – Browar Sulimar – 4,73 pkt.

3. Ciechan pszeniczne – Browar Ciechan Sp. z o.o. – 2,62 pkt.

Do Konkursu zgłoszono 59 piw z 11 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2008

Miejsce

Kategoria I

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu

w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

ZWIERZYNIEC - Perła Browary Lubelskie

4,31 pkt.

2

Srebrny medal

 

STRZELEC JASNE PEŁNE - Royal Unibrew Polska

4,17 pkt.

3

Brązowy medal

 

GOOLMAN - Perła Browary Lubelskie

4,01 pkt.

4

 

ZDROJOWE - Browar Konstancin

3,75 pkt.

5

 

WIT PREMIUM - Boss Browar Witnica

3,73 pkt.

6

 

WOJAK JASNE PEŁNE - Kompania Piwowarska

3,63 pkt.

7

 

LIGHT - Browar Jagiełło

3,61 pkt.

8

 

ZAMKOWE - Browar Namysłów

3,46 pkt.

Miejsce

Kategoria II

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

HARNAŚ - Carlsberg Polska

4,67 pkt.

2

Srebrny medal

 

LEŻAJSK PEŁNE - Grupa Żywiec

4,46 pkt.

3

Brązowy medal

 

KASZTELAN JASNY PEŁNY - Carlsberg Polska

4,35 pkt.

4

 

TYSKIE GRONIE - Kompania Piwowarska

4,19 pkt.

5

 

HEINEKEN - Grupa Żywiec

4,15 pkt.

6

 

NAKIELSKIE JASNE - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

3,54 pkt.

7

 

LECH PREMIUM - Kompania Piwowarska

3,47 pkt.

8

 

SKALAK 11% - Pivovar Rohozec

3,41 pkt.

9

 

JASNE - Minibrowar Haust

3,31 pkt.

10

 

PILSNER URQUELL - Kompania Piwowarska

3,29 pkt.

11

 

TATRA JASNE PEŁNE - Grupa Żywiec

2,73 pkt.

Miejsce

Kategoria III

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

ŻUBR - Kompania Piwowarska

4,57 pkt.

2

Srebrny medal

 

GOOLMAN GOLD - Perła Browary Lubelskie

4,29 pkt.

3

Brązowy medal

 

PERŁA CHMIELOWA - Perła Browary Lubelskie

4,27 pkt.

4

 

GOLD MOCNY - Browar Kormoran

3,85 pkt.

5

 

SKALAK 12% - Pivovar Rohozec

3,67 pkt.

6

 

WARKA - Grupa Żywiec

3,56 pkt.

7

 

ŻYWIEC - Grupa Żywiec

3,37 pkt.

8

 

MAZUR - Browar Kormoran

3,33 pkt.

9

 

BIERHALLE PILS - B.R. Bierhalle Warszawa

3,31 pkt.

10

 

GULDEN - Browar Jagiełło

3,21 pkt.

11

 

MAZOWIECKIE - Browar Konstancin

3,03 pkt.

12

 

MAZOWIECKIE NIEPASTERYZOWANE - Browar Konstancin

2,58 pkt.

Miejsce

Kategoria IV

Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 13,1–14,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

BIERHALLE MARCOWE - B.R. Bierhalle Warszawa

4,59 pkt.

2

Srebrny medal

 

PIAST MOCNE - Carlsberg Polska

4,26 pkt.

3

Brązowy medal

 

STRZELEC MOCNE - Royal Unibrew Polska

4,01 pkt.

4

 

GOOLMAN STRONG - Perła Browary Lubelskie

3,97 pkt.

5

 

BIERHALLE MARCOWE - B.R. Bierhalle Katowice

3,89 pkt.

6

 

SKALAK 13% - Pivovar Rohozec

3,85 pkt.

7

 

BIERHALLE MARCOWE - B.R. Bierhalle Łódź

3,78 pkt.

8

 

BOSS MOCNY - Boss Browar Witnica

2,70 pkt.

Miejsce

Kategoria V

Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu
w brzeczce pow. 14,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

OKOCIM MOCNE - Carlsberg Polska

4,93 pkt.

2

Srebrny medal

 

TATRA MOCNE - Grupa Żywiec

4,65 pkt.

3

Brązowy medal

 

DAWNE NIEPASTERYZOWANE - Browar Konstancin

4,58 pkt.

4

 

PERŁA MOCNA – Perła Browary Lubelskie

4,35 pkt.

5

 

DĘBOWE MOCNE - Kompania Piwowarska

4,33 pkt.

6

 

ZAMKOWE MOCNE - Browar Namysłów

4,27 pkt.

7

 

BK STRONG - Browar Kormoran

3,92 pkt.

8

 

STRONG - Grupa Żywiec

3,89 pkt.

9

 

ZŁOTY STRONG - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

3,59 pkt.

10

 

MOCNE - Browar Jagiełło

3,52 pkt.

11

 

WARSZAWIAK MOCNY - Browar Konstancin

2,99 pkt.

Miejsce

Kategoria VI

Piwo ciemne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

 

 

Brak zgłoszeń

Miejsce

Kategoria VII

Piwo ciemne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

BIERHALLE CIEMNE - B.R. Bierhalle Warszawa

4,35 pkt.

2

Srebrny medal

 

KOŹLAK EKSPORTOWY - Boss Browar Witnica

4,10 pkt.

 

3

Brązowy medal

 

ALTBIER - B.R. Bierhalle Warszawa

3,88 pkt.

Miejsce

Kategoria VIII

Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 13,1–15,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

MAGNUS - Browar Jagiełło

4,96 pkt.

2

Srebrny medal

 

NAKIELSKIE CIEMNE - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,93 pkt.

3

Brązowy medal

 

CIEMNY BOCK – Minibrowar Haust

4,58 pkt.

4

 

BIERHALLE MARCOWE II - B.R. Bierhalle Warszawa

4,50 pkt.

5

 

SKALAK 13% - Pivovar Rohozec

4,29 pkt.

6

 

WARMIAK - Browar Kormoran

4,19 pkt.

7

 

IRISH - Browar Kormoran

3,90 pkt.

8

 

BIERHALLE KOŹLAK - B.R. Bierhalle Warszawa

3,33 pkt.

Miejsce

Kategoria IX

Piwo ciemne o zawartości ekstraktu
w brzeczce pow. 18,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

ŻYWIEC PORTER - Grupa Żywiec

5,47 pkt.

2

Srebrny medal

 

CZARNY BOSS - Boss Browar Witnica

4,82 pkt.

Miejsce

Kategoria X

Napoje piwne (smakowe)

1

Złoty medal

 

FREEQ RED FRUITS - Grupa Żywiec

4,65 pkt.

2

Srebrny medal

 

 

MIODOWE - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,59 pkt.

3

Brązowy medal

 

FREEQ GOLDEN APPLE - Grupa Żywiec

4,41 pkt.

4

 

FREEQ GREEN LIME - Grupa Żywiec

4,17 pkt.

5

 

CARMELL - Perła Browary Lubelskie

4,16 pkt.

 

5

 

DESPERADOS - Grupa Żywiec

4,16 pkt.

6

 

REDD'S SUN - Kompania Piwowarska

4,01 pkt.

7

 

IMBIR - Browar Namysłów

4,00 pkt.

8

 

MALINA - Browar Namysłów

3,94 pkt.

9

 

REDD'S APPLE - Kompania Piwowarska

3,79 pkt.

10

 

BIODAR - Boss Browar Witnica

3,39 pkt.

Miejsce

Kategoria XI

Piwa pszeniczne

1

Złoty medal

 

BIERHALLE WEIZEN - B.R. Bierhalle Warszawa

4,98 pkt.

2

Srebrny medal

 

PAULANER HEFEWEISSBIER - Grupa Żywiec

4,93 pkt.

3

Brązowy medal

 

PSZENICZNE WEIZEN – Minibrowar Haust

4,17 pkt.

4

 

BIERHALLE WEIZEN - B.R. Bierhalle Katowice

3,97 pkt.

5

 

BIERHALLE WEIZEN - B.R. Bierhalle Łódź

3,95 pkt.

Do Konkursu zgłoszono 79 piw z 15 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2009

Miejsce

Kategoria I

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Strzelec Jasne Pełne - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

2

Srebrny medal

 

Goolman - Perła Browary Lubelskie S.A.

3

Brązowy

medal

 

Skalak 11 - Pivovar Rohozec

4

 

Zwierzyniec - Perła Browary Lubelskie S.A.

5

 

Korona Książęca - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

6

 

Zdrojowe Niepasteryzowane - Browar Konstancin Sp. z o.o.

Miejsce

Kategoria II

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Goolman Gold - Perła Browary Lubelskie S.A.

2 Srebrny medal

 

Perła Export - Perła Browary Lubelskie S.A.

3 Brązowy medal

 

Tatra Jasne Pełne - Grupa Żywiec S.A.

4

 

Tyskie - Kompania Piwowarska S.A.

5

 

Królewskie - Grupa Żywiec S.A.

6

 

Heineken - Grupa Żywiec S.A.

7

 

Piast Wrocławski - Carlsberg Polska S.A.

8

 

Kasztelan Jasne Pełne - Carlsberg Polska S.A.

9

 

Harnaś Jasne - Carlsberg Polska S.A.

10

 

Kasztelan Niepasteryzowane - Carlsberg Polska S.A.

11

 

Piast Niepasteryzowane - Carlsberg Polska S.A.

12

 

Okocim Premium Pils - Carlsberg Polska S.A.

13

 

Lubelskie Pils - Perła Browary Lubelskie S.A.

14

 

Bosman Niepasteryzowane - Carlsberg Polska S.A.

15

 

Warka - Grupa Żywiec S.A.

16

 

Łomża Export - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

17

 

Leżajsk Jasne Pełne - Grupa Żywiec S.A.

18

 

Brackie - Grupa Żywiec S.A.

19

 

Łaskie - Browar Koreb

20

 

Bosman Full - Carlsberg Polska S.A.

21

 

Skalak 12 - Pivovar Rohozec

21

 

Jasne - Minibrowar Haust

23

 

Krajan Specjal - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

24

 

Nakielskie Jasne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

25

 

Pils - Browar Grodzka 15

Miejsce

Kategoria III

Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Żywiec - Grupa Żywiec S.A.

2 Srebrny medal

 

Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie S.A.

3 Brązowy medal

 

Bierhalle Pils - Browar Bierhalle Warszawa

4

 

Bierhalle Pils - Browar Bierhalle Katowice

5

 

Staropolskie Złote - Browar Staropolski Sp. z o.o.

6

 

Rybnicki Full - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

6

 

Świeże - Browar Kormoran Sp. z o.o.

8

 

Bierhalle Pils - Browar Bierhalle Łódź

9

 

Żubr - Kompania Piwowarska S.A.

10

 

Łaskie Żywe - Browar Koreb

11

 

Ciechan Wyborne - Browar Ciechan

12

 

Lipcowe Niepasteryzowane - Browar Jagiełło S.J.

13

 

Łomża Wyborowe - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. 

14

 

Mazowieckie Niepasteryzowane - Browar Konstancin Sp z o.o.

15

 

Skalak 13 - Pivovar Rohozec

16

 

Gulden - Browar Jagiełło S.J.

Miejsce

Kategoria IV

Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–14,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Strzelec Mocne - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o. 

2

Srebrny medal

 

Strong - Grupa Żywiec S.A.

3 Brązowy medal

 

Goolman Strong - Perła Browary Lubelskie S.A.

4

 

Bosman Specjal - Carlsberg Polska S.A.

5

 

Tatra Mocne - Grupa Żywiec S.A.

6

 

Staropolskie Mocne - Browar Staropolski Sp. z o.o.

7

 

Piast Mocne - Carlsberg Polska S.A.

8

 

Bierhalle Marcowe II - Browar Bierhalle Warszawa

9

 

Bierhalle Marcowe - Browar Bierhalle Warszawa

10

 

Żywe – Browar Koreb

11

 

Łomża Mocne - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

12

 

Mocne - Browar Koreb

Miejsce

Kategoria V

Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 14,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

Konstancin Bardzo Mocny - Browar Konstancin Sp. z o.o.

2 Srebrny medal

 

Lubelskie Mocne - Perła Browary Lubelskie S.A.

3 Brązowy medal

 

Harnaś Mocne - Carlsberg Polska S.A. 

4

 

Kasztelan Mocne - Carlsberg Polska S.A.

5

 

Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie S.A.

6

 

Bierhalle Maibock - Browar Bierhalle Warszawa

7

 

Kujawskie Mocne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

8

 

Okocim Premium Mocne - Carlsberg Polska S.A.

9

 

Ciechan Mocne - Browar Ciechan

10

 

Złoty Strong - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

11

 

Warszawiak Mocny - Browar Konstancin Sp. z o.o.

12

 

Dawne Niepasteryzowane - Browar Konstancin Sp. z o.o.

13

 

Nałęczowskie - Browar Jagiełło S.J.

14

 

Nakel - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

Miejsce

Kategoria VI

Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Bierhalle Ciemne - Browar Bierhalle Warszawa

 

2 Srebrny medal

 

Granat - Pivovar Cerna Hora

 

Miejsce

Kategoria VII

Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1

Złoty medal

 

Skalak 13 tm - Pivovar Rohozec

2

Srebrny medal

 

Altbier - Browar Bierhalle Warszawa

3 Brązowy medal

 

Bierhalle Ciemne - Browar Bierhalle Warszawa

4

 

Altbier - Browar Bierhalle Łódź

Miejsce

Kategoria VIII

Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu
w brzeczce 13,1–15,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

Staropolski Mocne Ciemne Porter - Browar Staropolski Sp. z o.o.

2 Srebrny medal

 

Magnus - Browar Jagiełło S.J.

3 Brązowy medal

 

Bierhalle Koźlak - Browar Bierhalle Warszawa

4

 

Warmiak - Browar Kormoran Sp. z o.o.

5

 

Ciemny Bock - Minibrowar Haust

6

 

Nakielskie Ciemne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

7

 

Koźlak - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

8

 

Dunkel - Browar Grodzka 15

9

 

 

Mocne Irlandzkie - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o. 

Miejsce

Kategoria IX

Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu
w brzeczce pow. 18,1 ºBlg

1

Złoty medal

 

Żywiec Porter - Grupa Żywiec S.A.

2 Srebrny medal

 

Porter Warmiński - Browar Kormoran Sp. z o.o.

3 Brązowy medal

 

Porter - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

Miejsce

Kategoria X

Napoje piwne (smakowe)

1

Złoty medal

 

Desperados - Grupa Żywiec S.A.

2 Srebrny medal

 

Freeq Red Fruits - Grupa Żywiec S.A.

3 Brązowy medal

 

Cooler Lemon - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

4

 

Redd's Apple - Kompania Piwowarska S.A.

5

 

Cooler Apple - Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

6

 

Freeq Lime - Grupa Żywiec S.A.

7

 

Ciechan Miodowe - Browar Ciechan

8

 

Herbowe Korzenne - Browar Koreb

9

 

Miodowe Ciemne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

10

 

Wiśnia w piwie - Browar Kormoran Sp. z o.o.

11

 

Kvasar - Pivovar Cerna Hora

12

 

Miodowe - Browar Koreb

13

 

Miodowe Jasne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie Sp. z o.o.

14

 

Modra Luna - Pivovar Cerna Hora

Miejsce

Kategoria XI

Piwa pszeniczne

1

Złoty medal

 

Bierhalle Weizen II - Browar Bierhalle Warszawa

2 Srebrny medal

 

Bierhalle Weizen - Browar Bierhalle Warszawa

3 Brązowy medal

 

Bierhalle Dunkel Weizen - Browar Bierhalle Warszawa

4

 

Paulaner Hefe Weissbier - Grupa Żywiec S.A.

5

 

Bierhalle Weizen - Browar Bierhalle Katowice

6

 

Bierhalle Weizen - Browar Bierhalle Łódź

7

 

Okocim Pszeniczne - Carlsberg Polska S.A.

8

 

Viva Hel - Browar Gościszewo

9

 

Weizen - Browar Grodzka 15

10

 

Ciechan Pszeniczne - Browar Ciechan

GRAND PRIX CHMIELAKÓW 2009 – KRÓLEWSKIE KARPIE

Konstancin Bardzo Mocny - Browar Konstancin Sp. z o.o.

Do Konkursu zgłoszono 115 piw.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2010

 

Kategoria I
Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce
10,1–11,0 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Goolman Premium
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

2

 

Korona
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

3

 

Zwierzyniec
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

4

 

Primator Leżak
Primator

 

5

 

Konstancin Lekki
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

6

 

Rześkie
Browar Kormoran Sp. z o.o.

 

7

 

Skalak 11%
Pivovar Rohozec

 

 

 

 

 

Kategoria II
Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce
11,1–12,0 ºBlg

Miejsce

 

 

 

1

 

Perła Export
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

2

 

Lubelskie Pils
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

3

 

Okocim Premium Pils
Carlsberg Polska S.A.

 

4

 

Łomża Export
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

5

 

Goolman Gold
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

6

 

Bierhalle Pils 12
Bierhalle

 

7

 

Tatra Jasna Pełne
Grupa Żywiec S.A.

 

8

 

Harnaś Jasne Pełne
Carlsberg Polska S.A.

 

9

 

Primator Lager
Primator

 

10

 

Grodzki Pils
Browar Grodzka 15

 

11

 

Leżajsk
Grupa Żywiec S.A.

 

12

 

Kasztelan Jasne Pełne
Carlsberg Polska S.A.

 

13

 

Piast Wrocławski
Carlsberg Polska S.A.

 

14

 

Bosman Full
Carlsberg Polska S.A.

 

15

 

Królewskie
Grupa Żywiec S.A.

 

16

 

Bosman Niepasteryzowane
Carlsberg Polska S.A.

 

17

 

Warka
Grupa Żywiec S.A.

 

18

 

Kasztelan Jasne Pełne Niepasteryzowane
Carlsberg Polska S.A.

 

19

 

Meteor Lager
Brasserie Meteor (Francja)

 

20

 

Skalak 12%
Pivovar Rohozec

 

21

 

Brackie
Grupa Żywiec S.A.

 

22

 

Piast Niepasteryzowane
Carlsberg Polska S.A.

 

23

 

Haust Pils
Minibrowar Haust

 

24

 

Jasne Pełne
Browar Edi

 

 

 

 

 

Kategoria III
Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce
12,1–13,0 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Perła Chmielowa
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

2

 

Łomża Wyborowa
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

3

 

Rybnicki Full
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

4

 

Specjal Jasny Pełny
Grupa Żywiec S.A.

 

5

 

Żywiec
Grupa Żywiec S.A.

 

6

 

Bierhalle Pils II
Bierhalle

 

7

 

Haust Pils
Minibrowar Haust

 

8

 

Lipcowe
Browar Jagiełło

 

9

 

Bierhalle Pils
Bierhalle

 

10

 

Skalak 13%
Pivovar Rohozec

 

11

 

Konstancin Jasny Pełny
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

12

 

Bierhalle Pils III
Bierhalle

 

13

 

Mazowieckie Niepasteryzowane
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Kategoria IV
Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce
13,1–14,0 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Bosman Specjal
Carlsberg Polska S.A.

 

2

 

Strong
Grupa Żywiec S.A.

 

3

 

Goolman Strong
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

4

 

Faxe Original
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

5

 

Tatra Mocne
Grupa Żywiec S.A.

 

6

 

Bierhalle Marcowe
Bierhalle

 

7

 

Specjal Mocne
Grupa Żywiec S.A.

 

8

 

Bierhalle Marcowe II
Bierhalle

 

9

 

Staropolskie Mocne
Browar Staropolski Sp. z o.o.

 

10

 

Bierhalle Marcowe III
Bierhalle

 

 

 

 

 

Kategoria V
Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce
pow. 14,1 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Perła Czarna Extra Strong
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

2

 

Bierhalle Maibock
Bierhalle

 

3

 

Okocim Premium Mocne
Carlsberg Polska S.A.

 

4

 

Konstancin Mocny
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

5

 

Lubelskie Mocne
Perła Browary Lubelskie S.A.

 

6

 

Kaper
Grupa Żywiec S.A.

 

7

 

Dawne Niepasteryzowane
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

8

 

Kasztelan Mocne
Carlsberg Polska S.A.

 

9

 

Starodawne
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

10

 

Harnaś Mocne
Carlsberg Polska S.A.

 

11

 

Konstancin Bardzo Mocny
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Kategoria VI
Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce
11,1–12,0 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Primator Dark
Primator

 

2

 

Skalak Rezany
Pivovar Rohozec

 

3

 

Ciemne
Browar Edi

 

4

 

Bierhalle Ciemne
Bierhalle

 

 

 

 

 

Kategoria VII
Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce
12,1–13,0 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Skalak 13% tm
Pivovar Rohozec

 

2

 

Altbier
Bierhalle

 

3

 

Bierhalle Ciemne II
Bierhalle

 

4

 

Żytnie
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Kategoria VIII
Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce
13,1–15,1 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Bierhalle Koźlak
Bierhalle

 

2

 

Magnus
Browar Jagiełło

 

3

 

Warmiak
Browar Kormoran Sp. z o.o.

 

4

 

Grodzki Dunkel
Browar Grodzka 15

 

5

 

Haust Koźlak
Minibrowar Haust

 

6

 

Belfast
Browar Jabłonowo

 

7

 

Czarny Dąb
Browar Konstancin Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Kategoria IX
Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce
pow. 18,1 ºBlg

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Primator Double
Primator

 

2

 

Okocim Porter
Carlsberg Polska S.A.

 

3

 

Żywiec Porter
Grupa Żywiec S.A.

 

4

 

Porter Warmiński
Browar Kormoran Sp. z o.o.

 

5

 

Staropolskie Mocne Ciemne Porter
Browar Staropolski Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Kategoria X
Napoje piwne - piwa smakowe

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Desperados
Grupa Żywiec S.A.

 

2

 

Cooler Lemon
Royal Unibrew Polska Sp. z o.o.

 

3

 

Karmi Poema di Cafe
Carlsberg Polska S.A.

 

4

 

Miodne
Browar Kormoran Sp. z o.o.

 

5

 

Karmi Malinowa Pasja
Carlsberg Polska S.A.

 

6

 

Wiśnia w piwie
Browar Kormoran Sp. z o.o.

 

7

 

Karmi Classic
Carlsberg Polska S.A.

 

8

 

Skalak Malinovy
Pivovar Rohozec

 

9

 

Meteor Noel
Brasserie Meteor (Francja)

 

10

 

Karmi Black
Carlsberg Polska S.A.

 

11

 

Grodzkie Miodowe
Browar Grodzka 15

 

 

 

 

 

Kategoria XI
Piwa pszeniczne

 

 

 

 

Miejsce

 

 

 

1

 

Bierhalle Weizen
Bierhalle

 

2

 

Bierhalle Dunkel Weizen
Bierhalle

 

3

 

Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrub
Grupa Żywiec S.A.

 

4

 

Primator Weizenbier
Primator

 

5

 

Bierhalle Weizen III
Bierhalle

 

6

 

Bierhalle Weizen IV
Bierhalle

 

7

 

Bierhalle Dunkel Weizen II
Bierhalle

 

8

 

Haust Pszeniczne
Minibrowar Haust

 

9

 

Okocim Pszeniczne
Carlsberg Polska S.A.

 

10

 

Bierhalle Weizen II
Bierhalle

 

11

 

Meteor Blanche
Brasserie Meteor (Francja)

 

 

 

 

 

GRAND PRIX CHMIELAKÓW 2010 KRÓLEWSKIE KARPIE

Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie S.A.

 

Do Konkursu zgłoszono 107 piw z 17 browarów.

 

 

Konsumencki Konkurs Piw 2011

I.     Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1 – 11,0 ºBlg

1 miejsce - Goolman Premium – Perła Browary Lubelskie

2 miejsce - Zwierzyniec - Perła Browary Lubelskie

3 miejsce - Twierdzowe Niepasteryzowane – Browar Racibórz

4 miejsce - Konstancin Lekki – Browar Konstancin

5 miejsce - Svijansky Maz Niepasteryzowane – Pivovar Svijany

6 miejsce - Krynitsa – Pivzavod Krynitsa

7 miejsce - Skalak 11% - Pivovar Rohozec

8 miejsce - Bernard Svetly Lezak 11% Niepasteryzowane - Pivovar Bernard

9 miejsce - Jasne Pełne – Browar Staropolski

10 miejsce - Krakonos 10% - Pivovar Krakonos

11 miejsce - Łaskie – Browar Koreb

II.    Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1 – 12,0 ºBlg

1 miejsce - Perła Export - Perła Browary Lubelskie

2 miejsce - Grodzki Pils – Browar Grodzka 15

3 miejsce - Bierhalle Pils 12 III – Bierhalle

4 miejsce - Bernard Svatecny Lezak 12% Niepasteryzowany – Pivovar Bernard

5 miejsce - Harnaś – Carlsberg Polska

6 miejsce - Primator 11% - Pivovar Nachod

7 miejsce - Brok Export – Browar Van Pur

8 miejsce - Skalak 12% - Pivovar Rohozec

9 miejsce - Tatra Jasna Pełna – Grupa Żywiec

10 miejsce - Leżajsk Jasny Pełny – Grupa Żywiec

11 miejsce - Krynitsa Lux – Pivzavod Krynitsa

12 miejsce - Bierhalle Pils 12 II – Bierhalle

13 miejsce - Raciborskie – Browar Racibórz

14 miejsce - Bierhalle Pils 12 – Bierhalle

15 miejsce - Kasztelan Niepasteryzowane – Carlsberg Polska

16 miejsce - Okocim Premium Pils – Carlsberg Polska

17 miejsce - Lubelskie Pils - Perła Browary Lubelskie

18 miejsce - Łomża Export – Browary Regionalne Łomża

18 miejsce - Piast Wrocławski – Carlsberg Polska

20 miejsce - Leżajsk Niepasteryzowane – Grupa Żywiec

21 miejsce - Bosman Full – Carlsberg Polska

22 miejsce - Książ Jasny – Carlsberg Polska

23 miejsce - Pivovaria Pils – Mini Browar Pivovaria

24 miejsce - Krakonos 11% - Pivovar Krakonos

25 miejsce - Warka – Grupa Żywiec

III.   Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1 – 13,0 ºBlg

1 miejsce - Żywiec – Grupa Żywiec

2 miejsce - Perła Niepasteryzowana - Perła Browary Lubelskie

3 miejsce - Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie

4 miejsce - Specjal Jasny Pełny – Grupa Żywiec

5 miejsce - Konstancin Jasny Pełny – Browar Konstancin

6 miejsce - Mazowieckie Niepasteryzowane – Browar Konstancin

7 miejsce - Krynitsa Export – Pivzavod Krynitsa

8 miejsce - Primator 12% - Pivovar Nachod

9 miejsce - Skalak 13% - Pivovar Rohozec

10 miejsce - Bosman Specjal – Carlsberg Polska

11 miejsce - Brok Sambor – Browar Van Pur

12 miejsce - Bierhalle Pils – Bierhalle

13 miejsce - Lipcowe – Browar Jagiełło

14 miejsce - Bierhalle Pils III – Bierhalle

15 miejsce - Bierhalle Pils II – Bierhalle

16 miejsce - Krakonos 12% - Pivovar Krakonos

17 miejsce - Svijansky Rytir Niepasteryzowane – Pivovar Svijany

18 miejsce - Kormoran Jasny – Browar Kormoran

18 miejsce - Jasne Pełne – Browar De Brasil Łódź

20 miejsce - Łomża Niepasteryzowane – Browary Regionalne Łomża

21 miejsce - Haust Jasny Pils – Minibrowar Haust

22 miejsce - Haust Jasny Pils II – Minibrowar Haust

23 miejsce - Mocne – Browar Koreb

IV.   Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1 – 14,0 ºBlg

1 miejsce - Goolman Mocny - Perła Browary Lubelskie

2 miejsce - Strong – Grupa Żywiec

3 miejsce - Bierhalle Marcowe – Bierhalle

4 miejsce - Bierhalle Marcowe III – Bierhalle

5 miejsce - Tatra Mocne – Grupa Żywiec

6 miejsce - Jasne Pełne Mocne – Browar Staropolski

7 miejsce - Bierhalle Marcowe II – Bierhalle

8 miejsce - Aleksandria – Pivzavod Krynitsa

V.    Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 14,1 ºBlg

1 miejsce - Książ Czarny Specjal – Carlsberg Polska

2 miejsce - Lubelskie Mocne - Perła Browary Lubelskie

3 miejsce - Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie

4 miejsce - Bierhalle Marcowe IV – Bierhalle

5 miejsce - Dawne Niepasteryzowane – Browar Konstancin

6 miejsce - Okocim Mocne – Carlsberg Polska

7 miejsce - Perła Czarna Extra Strong - Perła Browary Lubelskie

8 miejsce - Primator 16% - Pivovar Nachod

9 miejsce - Svijansky Baron Niepasteryzowane – Pivovar Svijany

10 miejsce - Starodawne – Browar Konstancin

VI.   Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1 – 12,0 ºBlg

1 miejsce - Bierhalle Ciemne - Bierhalle

2 miejsce - Primator Dark – Pivovar Nachod

3 miejsce - Ciemne Korzenne Herbowe – Browar Koreb

4 miejsce - Ciemne – Browar EDI

5 - Bernard Jantarovy Lezak 11% Niepasteryzowany – Pivovar Bernard

6 - Bernard Specjalni Cerne Pivo 12% Niepasteryzowane – Pivovar Bernard

 

VII.  Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1 – 13,0 ºBlg

1 miejsce - Bierhalle Ciemne II – Bierhalle

2 miejsce - Altbier – Bierhalle

3 miejsce - Pivovaria Bursztyn – Mini Browar Pivovaria

4 miejsce - Skalak 13% tm – Pivovar Rohozec

VIII. Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1 – 15,1 ºBlg

1 miejsce - Magnus – Browar Jagiełło

2 miejsce - Czarny Dąb – Browar Konstancin

3 miejsce - Bierhalle Koźlak – Bierhalle

4 miejsce - Haust Ciemny Koźlak – Minibrowar Haust

5 miejsce - Raciborskie Ciemne – Browar Racibórz

6 miejsce - Belfast – Browar Jabłonowo

7 miejsce - Haust Ciemne – Minibrowar Haust

8 miejsce - Grodzki Dunkel – Browar Grodzka 15

9 miejsce - Pivovaria Koźlak – Mini Browar Pivovaria

10 miejsce - Klasztorne – Browar Jabłonowo

IX.   Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 18,1ºBlg

1 miejsce - Ciemne Mocne – Browar Staropolski

2 miejsce - Porter Warmiński – Browar Kormoran

3 miejsce - Żywiec Porter – Grupa Żywiec

4 miejsce - Primator 24% – Pivovar Nachod

5 miejsce - Porter – Carlsberg Polska

 

X.    Piwa smakowe

1 miejsce - Na Miodzie Gryczanym – Browar Jabłonowo

2 miejsce - Magnus Black – Browar Jagiełło

3 miejsce - Karmi Poema di caffe – Carlsberg Polska

4 miejsce - Magnus Wiśniowy  Browar Jagiełło

5 miejsce - Karmi Malinowa Pasja – Carlsberg Polska

6 miejsce - Jagiełło Miodowe – Browar Jagiełło

7 miejsce - Karmi Classic – Carlsberg Polska

8 miejsce - Magnus Żurawinowy – Browar Jagiełło

9 miejsce - Orkiszowe z miodem – Browar Kormoran

10 miejsce - Desperados – Grupa Żywiec

11 miejsce - Miodowe – Maćkowe

12 miejsce - Miodowe – Browar Koreb

13 miejsce - Magnus Czekoladowy – Browar Jagiełło

14 miejsce - Miodowe – Browar De Brasil Łódź

15 miejsce - Miodowe – Browar EDI

16 miejsce - Podpiwek Warmiński – Browar Kormoran

17 miejsce - Śliwka w piwie – Browar Kormoran

18 miejsce - Malinowe – Maćkowe

19 miejsce - Trybunalskie Miodowe - Perła Browary Lubelskie

20 miejsce - Magnus Śliwkowy – Browar Jagiełło

21 miejsce - Raciborskie Miodowe – Browar Racibórz

22 miejsce - Witek – Minibrowar Haust

23 miejsce - Jabłko w piwie – Browar Kormoran

24 miejsce - Raciborskie Zielone – Browar Racibórz

 

XI.   Piwa pszeniczne

1 miejsce - Pivovaria Pszeniczne – Mini Browar Pivovaria

2 miejsce - Pszeniczne – Browar De Brasil Łódź

3 miejsce - Kult – Pivzavod Krynitsa

4 miejsce - Bierhalle Weizen IV – Bierhalle

5 miejsce - Grodzkie Pszeniczne – Browar Grodzka 15

6 miejsce - Okocim Pszeniczne – Carlsberg Polska

7 miejsce - Bierhalle Dunkel Weizen – Bierhalle

8 miejsce - Łomża Export Pszeniczne – Browary Regionalne Łomża

9 miejsce - Bierhalle Weizen – Bierhalle

10 miejsce - Primator Weizen – Pivovar Nachod

10 miejsce - Jurajskie – Browar na Jurze

12 miejsce - Haust Pszeniczne – Minibrowar Haust

13 miejsce - Bierhalle Weizen II – Bierhalle

14 miejsce - Bierhalle Weizen III – Bierhalle

15 miejsce - Żytnie – Browar Konstancin

16 miejsce - Pszeniczne – Browar Konstancin

 

GRAND PRIX CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2011:

Na Miodzie Gryczanym – Browar Jabłonowo

 

Najlepsze piwo z browaru regionalnego:

CIEMNE MOCNE – Browar Staropolski

 

Najlepsze piwo z browaru restauracyjnego:

BIERHALLE KOŹLAK – Bierhalle

 

Najlepsze piwo niepasteryzowane:

PERŁA NIEPASTERYZOWANA – Perła Browary Lubelskie

 

Do Konkursu zgłoszono 142 piwa.

 

 

KONSUMENCKI KONKURS PIW - CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2012

WYNIKI

Kategoria I - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg

1. Konstancin Lekki - Browar Konstancin

2. Skalak Rezany - Pivovar Rohozec

3. Svijansky Maz np – Pivovar Svijany

4. Morawskie Sklepni – Pivovar Cerna Hora

5. Pater – Pivovar Cerna Hora

6. Skalak Svetly Lezak – Pivovar Rohozec

6. Mocne - Browar Staropolski

8. Krakonos 10 – Pivovar Krakonos

9. Tyskie Klasyczne - Kompania Piwowarska

10. Łaskie – Browar Koreb

11. Zwierzyniec Pils – Perła Browary Lubelskie

12. Rześkie – Browar Kormoran

 

 

Kategoria II - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1. Lech Pils - Kompania Piwowarska

2. Lobkowicz Premium – Pivovar Platan

3. Lech Premium - Kompania Piwowarska

4. Perła Export - Perła Browary Lubelskie

5. Svijansky Rytir np – Pivovar Svijany

6. Brackie – Grupa Żywiec

7. Żubr - Kompania Piwowarska

8. Książęce Czerwony Lager - Kompania Piwowarska

9. Tatra Jasne Pełne – Grupa Żywiec

10. Leżajsk – Grupa Żywiec

11. Bierhalle Pils 12 np – Bierhalle Silesia

12. Bierhalle Pils 12 np – Bierhalle Arkadia

12. Piast Wrocławski – Carlsberg Polska

14. Kasztelan Jasny Pełny – Carlsberg Polska

15. Kasztelan np – Carlsberg Polska

16. Lubelskie Pils - Perła Browary Lubelskie

17. Krakonos 11 – Pivovar Krakonos

17. Primator 11 – Pivovar Nachod

19. Bosman Full – Carlsberg Polska

20. Skalak Lezak Premium - Pivovar Rohozec

21. Jasne Pełne - Minibrowar Grodzka 15

22. Bierhalle Pils 12 np – Bierhalle Manufaktura

23. Tyskie Gronie - Kompania Piwowarska

24. Jasny Pils np - Minibrowar Haust

25. Raciborskie Jasne – Browar Zamkowy

26. Wschowskie Jasne – Browar Edi

27. Łaskie Żywe – Browar Koreb

 

 

Kategoria III -  Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1. Mazowieckie Niepasteryzowane - Browar Konstancin

2. Svijansky Knize np - Pivovar Svijany

3. Konstancin Jasny Pełny - Browar Konstancin

4. Świeże – Browar Kormoran

5. Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie

6. Skalak Svetly Specjal - Pivovar Rozhozec

7. Bierhalle Pils np – Bierhalle Silesia

8. Pils – Browar Piwna

9. Perła Niepasteryzowana - Perła Browary Lubelskie

10. Nałęczowskie – Browar Jagiełło

11. Bierhalle Pils np – Bierhalle Arkadia

12. Krajan Specjal – Browar Krajan

13. Żywiec – Grupa Żywiec

14. Bierhalle Pils np – Bierhalle Manufaktura

15. Miłosław Pilzner - Browar Fortuna

16. Krakonos 12 – Pivovar Krakonos

17. Kormoran Jasny – Browar Kormoran

18. Pils Olbracht - Browar Staromiejski Jan Olbracht

 

 

Kategoria IV - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–14,0 ºBlg

1. Strong – Grupa Żywiec

2. Tatra Mocne – Grupa Żywiec

3. Trzy Zboża – Browar Jabłonowo

4. Bierhalle Marcowe np – Bierhalle Arkadia

5. Bierhalle Marcowe np – Bierhalle Silesia

6. Bierhalle Marcowe np – Bierhalle Manufaktura

7. Marcowe – Browar Piwna

8. Koreb Mocne – Browar Koreb

 

 

Kategoria V - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 14,1 ºBlg

1. Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie

2. Krzepkie – Browar Kormoran

3. Primator 16 – Pivovar Nachod

4. Mocne - Minibrowar Grodzka 15

5. Svijansky Baron np - Pivovar Svijany

6. Kujawskie Mocne – Browar Krajan

7. Dębowe Mocne - Kompania Piwowarska

8. Dawne np - Browar Konstancin

9. Mocne II - Minibrowar Grodzka 15

10. Lubelskie Mocne - Perła Browary Lubelskie

11. Starodowane - Browar Konstancin

12. Raciborskie Mocne – Browar Zamkowy

13. Primator 21 – Pivovar Nachod

 

 

 

Kategoria VI - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Arkadia

2. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Manufaktura

3. Primator Dark – Pivovar Nachod

4. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Silesia

5. Ciemne Korzenne Herbowe – Browar Koreb

6. Wschowskie Ciemne – Browar Edi

 

 

Kategoria VII - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1. Altbier np – Bierhalle Arkadia

2. Kormoran Ciemny – Browar Kormoran

3. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Arkadia

4. Skalak Tmavy Specjal - Pivovar Rozhozec

5. Bursztyn Toruński - Browar Staromiejski Jan Olbracht

6. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Manufaktura

7. Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska

8. Trzy Korony Ciemne - Minibrowar Trzy Korony

9. Bierhalle Ciemne np – Bierhalle Silesia

10. Trzy Korony Bursztynowe - Minibrowar Trzy Korony

 

 

Kategoria VIII - Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–18,0 ºBlg

1. Miłosław Koźlak - Browar Fortuna

2. Irlandzkie Mocne – Browar Krajan

3. Belfast - Browar Jabłonowo

4. Warmiak – Browar Kormoran

5. Altbier - Browar Jabłonowo

6. Klasztorne – Browar Jabłonowo

7. Ciemne - Minibrowar Grodzka 15

7. Czarny Dąb - Browar Konstancin

9. Magnus – Browar Jagiełło

10. Koźlak Tradycyjny - Browar Krajan

11. Raciborskie Ciemne – Browar Zamkowy

12. Ciemny Bock np - Minibrowar Haust

13. Bursztyn Toruński - Browar Staromiejski Jan Olbracht

 

 

Kategoria IX - Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 18,1ºBlg

1. Żywiec Porter – Grupa Żywiec

2. Krajan Porter – Browar Krajan

3. Porter Warmiński – Browar Kormoran

4. Primator 24 – Pivovar Nachod

 

 

 

 

 

Kategoria X - Napoje piwne, piwa smakowe

1. Magnus Black - Browar Jagiełło

2. Magnus Czekoladowy - Browar Jagiełło

3. Magnus Śliwkowy - Browar Jagiełło

4. Magnus Wiśniowy - Browar Jagiełło

5. Redd's Apple - Kompania Piwowarska

6. Miodowe - Browar Staropolski

7. Magnus o smaku Rumowym - Browar Jagiełło

8. Miodowe - Browar Jagiełło

9. Warka Radler – Grupa Żywiec

10. Redd's Cranberry - Kompania Piwowarska

11. Desperados Original – Grupa Żywiec

12. Redd's Red - Kompania Piwowarska

12. Fortuna Wiśniowa - Browar Fortuna

12. Lech Shandy - Kompania Piwowarska

15. Jagiełło o smaku Pomelo – Browar Jagiełło

16. Perła Summer - Perła Browary Lubelskie

17. Orkiszowe z miodem – Browar Kormoran

18. Pedritos - Browar Jabłonowo

19. Trybunalskie - Perła Browary Lubelskie

20. Desperados Red – Grupa Żywiec

21. Wiśniowe - Browar Jabłonowo

22. Fortuna Miodowa - Browar Fortuna

23. Borovka – Pivovar Cerna Hora

24. Miodowe - Minibrowar Grodzka 15

25. Twister Grejpfrut – Browar Krajan

26. Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie

27. Fortuna Czarne - Browar Fortuna

28. Piernikowe - Browar Staromiejski Jan Olbracht

29. Magnus Żurawinowy - Browar Jagiełło

30. Porter Miodowy – Browar Krajan

31. Primator Chipper – Pivovar Nachod

31. Jagiełło o smaku Cytrynowym - Browar Jagiełło

33. Twierdzowe Korzenne – Browar Zamkowy

34. Witbier – Minibrowar Grodzka 15

34. Kvasar – Pivovar Cerna Hora

36. Miodowe – Browar Koreb

 

 

Kategoria XI - Piwa pszeniczne

1. Pszeniczne - Browar Konstancin

2. Śmietanka Toruńska - Browar Staromiejski Jan Olbracht

3. Trzy Korony Pszeniczne - Minibrowar Trzy Korony

4. Primator Weizenbier – Pivovar Nachod

5. Pszeniczne np - Minibrowar Haust

6. Pszeniczne Viva Hel np - Jastarnik

7. Pszeniczne - Minibrowar Grodzka 15

8. Bierhalle Weizen np – Bierhalle Arkadia

9. Pszeniczne – Browar Piwna

10. Miłosław Pszeniczne - Browar Fortuna

11. Bierhalle Weizen np – Bierhalle Manufaktura

12. Książęce Złote Pszeniczne - Kompania Piwowarska

13. Bierhalle Weizen np – Bierhalle Silesia

14. Pszeniczne Ciemne – Browar Piwna

15. Żytnie - Browar Konstancin

 

 

 

 

Najlepsze piwo z browaru regionalnego:

Magnus Black - Browar Jagiełło

 

Najlepsze piwo z browaru restauracyjnego:

Bierhalle Ciemne Niepasteryzowane – Bierhalle Arkadia

 

Najlepsze piwo niepasteryzowane:

Bierhalle Ciemne Niepasteryzowane – Bierhalle Arkadia

 

 

Grand Prix Chmielaków 2012 „Królewskie Karpie”:

Miłosław Koźlak - Browar Fortuna

 

W Konkursie oceniono 162 piwa z 29 browarów.

 

 

 

KONSUMENCKI KONKURS PIW - CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2013

PEŁNE WYNIKI:

Kategoria I - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1–11,0 ºBlg

1. Dożynkowe – Carlsberg Polska

2. Jagiełło Lager – Browar Jagiełło

3. Książęce Jasne Ryżowe - Kompania Piwowarska

4. Leżajsk Rześki – Grupa Żywiec

5. Skalak Svetly Lezak – Pivovar Rohozec

6. Primator Lezak - Pivovar Nachod

7. Zwierzyniec - Perła Browary Lubelskie

8. Lech Premium - Kompania Piwowarska

9. Goolman Premium – Perła Browary Lubelskie

10. Tyskie Klasyczne – Kompania Piwowarska

 

 

Kategoria II - Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1. Namysłów Pils – Browar Namysłów

2. Zamojskie Jasne – Browar Zamość

3. Skalak Lezak Premium – Pivovar Rohozec

4. Tyskie Gronie - Kompania Piwowarska

5. Tatra Jasna Pełna – Grupa Żywiec

6. Harnaś – Carlsberg Polska

7. Warka – Grupa Żywiec

8. Bierhalle Pils 12 – Bierhalle Manufaktura

9. Primator Lager – Pivovar Nachod

10. Piast Wrocławski – Carlsberg Polska

11. Perła Export - Perła Browary Lubelskie

12. Lech Pils - Kompania Piwowarska

13. Kujawiak Niepasteryzowane – Grupa Żywiec

14. Leżajsk Jasne Pełne – Grupa Żywiec

15. Bosman Full – Carlsberg Polska

16. Kaszubski Mnich - Kaszebsko Koruna Szymbark

17. Goolman Specjal - Perła Browary Lubelskie

18. Książ Jasny Pełny – Carlsberg Polska

19. Żubr - Kompania Piwowarska

20. Książęce Czerwony Lager - Kompania Piwowarska

21. Pilsner Reden – Minibrowar Reden

22. Pils Zielonogórski – Minibrowar Haust

23. Kasztelan Jasny Pełny – Carlsberg Polska

24. Trzy Korony Jasne – Minibrowar Trzy Korony

25. Bierhalle Pils 12 – Bierhalle Arkadia

26. Bierhalle Pils 12 – Bierhalle Silesia

27. American Lager – Minibrowar Haust

28. Grodzki Pils – Browar Grodzka 15

29. Lubelskie - Perła Browary Lubelskie

 

 

Kategoria III -  Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1. Olsztyńskie – Browar Kormoran

2. Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie

3. Primator Polotmavy – Pivovar Nachod

4. Skalak Svetly Special – Pivovar Rohozec

5. Warnijskie – Browar Kormoran

6. Żywiec – Grupa Żywiec

7. Miłosław Pilzner – Browar Fortuna

8. Perła Niepasteryzowana - Perła Browary Lubelskie

9. Specjal Jasny Pełny – Grupa Żywiec

10. Mazowieckie – Browar Konstancin

11. Trzy Korony Bursztynowe – Minibrowar Trzy Korony

12. Kormoran Jasny Niefiltrowany – Browar Kormoran

13. Bierhalle Pils – Bierhalle Manufaktura

14. Konstancin Jasny Pełny – Browar Konstancin

15. Jagiełło Premium Pils – Browar Jagiełło

16. Pils – Browar Piwna Gdańsk

17. Olbracht Pils – Jan Olbracht Browar Staromiejski

18. Bierhalle Pils – Bierhalle Arkadia

19. Miłosław Niefiltrowane – Browar Fortuna

20. Kartuski Mnich - Kaszebsko Koruna Szymbark

21. Colomba – Brasserie Pietra

22. Bierhalle Pils – Bierhalle Silesia

23. Konstancin z Dębowej Beczki – Browar Konstancin

 

 

Kategoria IV - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–14,0 ºBlg

1. Pietra – Brasserie Pietra

2. Bursztynowe – Browar Na Jurze

3. Mocne Jurajskie – Browar Na Jurze

4. Miłosław Marcowe – Browar Fortuna

5. Bierhalle Marcowe – Biehalle Silesia

6. Grodzkie Marcowe – Browar Grodzka 15

7. Landskron Export Śląskie - Landskron Brauerei

8. Amber Lager Reden – Minibrowar Reden

9. Bierhalle Marcowe – Biehalle Arkadia

10. Tatra Mocne – Grupa Żywiec

11. Bierhalle Marcowe – Biehalle Manufaktura

12. Goolman Mocne - Perła Browary Lubelskie

13. Pils – Browar Jabłonowo

 

 

Kategoria V - Piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 14,1 ºBlg

1. Primator Exlusiv – Pivovar Nachod

2. Primator Knights – Pivovar Nachod

3. Lubelskie Mocne - Perła Browary Lubelskie

4. Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie

5. Piwo Żywe – Browar Amber

6. Komes Potrójny – Browar Fortuna

7. Książ Czarny Specjal – Carlsberg Polska

8. Konstancin Starodawne – Browar Konstancin

9. Dębowe Mocne - Kompania Piwowarska

10. Warszawiak – Browar Konstancin

 

 

Kategoria VI - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11,1–12,0 ºBlg

1. Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska

2. Landskron Pupen-Schultzez Schwarzes - Landskron Brauerei

3. Primator Dark – Pivovar Nachod

4. Bierhalle Dunkel 12 – Bierhalle Manufaktura

5. Lausitzer Porter - Bergquell Brauerei

6. Skalak Tmavy Vycepni – Pivovar Rohozec

7. Bierhalle Dunkel 12 – Bierhalle Arkadia

8. Ms. Saison – Minibrowar Haust

 

 

Kategoria VII - Piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12,1–13,0 ºBlg

1. Bierhalle Altbier – Bierhalle Manufaktura

2. Bierhalle Altbier I – Bierhalle Arkadia

3. Skalak Tmavy Special – Pivovar Rohozec

4. Kormoran Ciemny – Browar Kormoran

5. Red Ale – Browar Piwna Gdańsk

6. Bierhalle Dunkel – Bierhalle Arkadia

7. Bierhalle Dunkel – Bierhalle Manufaktura

8. Bierhalle Altbier II – Bierhalle Arkadia

9. Trzy Korony Ciemne – Minibrowar Trzy Korony

10. Zamojskie Ciemne – Browar Zamość

 

 

Kategoria VIII - Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 13,1–18,0 ºBlg

1. Grodzki ESB – Browar Grodzka 15

2. Red AIPA – Minibrowar Haust

3. Bierhalle Koźlak – Bierhalle Arkadia

4. Stout – Browar Na Jurze

5. Ciemny Bock – Minibrowar Haust

6. Miłosław Koźlak – Browar Fortuna

7. Altbier – Browar Jabłonowo

8. Klasztorne – Browar Jabłonowo

9. Dunkel - Jan Olbracht Browar Staromiejski

10. Grodzki Dunkel – Browar Grodzka 15

11. Koźlak – Browar Amber

12. Magnus – Browar Jagiełło

13. Komes Podwójny – Browar Fortuna

14. Szymbarski Smok – Kaszebsko Koruna Szymbark

15. Koźlak - Jan Olbracht Browar Staromiejski

 

 

 

Kategoria IX - Piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce pow. 18,1ºBlg

1. Grand Imperial Porter – Browar Amber

2. Bierhalle Podwójny Koźlak – Bierhalle Arkadia

3. Primator Double – Pivovar Nachod

4. Żywiec Porter – Grupa Żywiec

5. Komes Porter – Browar Fortuna

6. Kaszubski Porter - Kaszebsko Koruna Szymbark

 

 

Kategoria X - Piwo pszeniczne

1. Pszeniczniak – Browar Amber

2. Pszeniczne – Browar Piwna Gdańsk

3. Podróże Kormorana Weizenbock – Browar Kormoran

4. Primator Weizen – Pivovar Nachod

5. Bierhalle Weizen – Bierhalle Arkadia

6. Bierhalle Weizen – Bierhalle Manufaktura

7. Bierhalle Witbir – Bierhalle Arkadia

8. Konstancin Pszeniczny – Browar Konstancin

9. Podróże Kormorana Witbier – Browar Kormoran

10. Śmietanka Toruńska - Jan Olbracht Browar Staromiejski

11. Książęce Złote Pszeniczne - Kompania Piwowarska

12. Landskron Weizen - Landskron Brauerei

13. Bierhalle Weizen – Bierhalle Silesia

14. Bierhalle Witbir – Bierhalle Manufaktura

15. Namysłów Białe Pszeniczne – Browar Namysłów

16. Miłosław Pszeniczne – Browar Fortuna

17. Zamojskie Pszeniczne – Browar Zamość

18. Grodzkie Pszeniczne – Browar Grodzka 15

19. Pucki Rybak - Kaszebsko Koruna Szymbark

 

 

Kategoria XI – Piwo miodowe

1. Fortuna Miodowe – Browar Fortuna

2. Jagiełło Miodowe – Browar Jagiełło

3. Trybunalskie Miodowe - Perła Browary Lubelskie

4. Kościerski Miód Piwny - Kaszebsko Koruna Szymbark

5. Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie

6. Reden Miodowe – Minibrowar Reden

 

 

Kategoria XII - Piwo smakowe

1. Summer - Perła Browary Lubelskie

2. Redd’s Apple - Kompania Piwowarska

3. Okocim Radler – Carlsberg Polska

4. Warka Radler Jabłko – Grupa Żywiec

5. Magnus Rumowy – Browar Jagiełło

6. Magnus Black – Browar Jagiełło

7. Magnus Śliwkowy – Browar Jagiełło

8. Cornelius Grejpfrut – Browar Sulimar

9. Warka Radler Cytryna – Grupa Żywiec

10. Lech Shandy - Kompania Piwowarska

11. Magnus Żurawinowy – Browar Jagiełło

12. Cornelius Banan – Browar Sulimar

13. Porter Erdber - Bergquell Brauerei

14. Magnus Czekoladowy – Browar Jagiełło

15. Porter Kirsch - Bergquell Brauerei

16. Redd’s Red - Kompania Piwowarska

17. Redd’s Cranberry - Kompania Piwowarska

18. Jabłko-mięta – Browar Na Jurze

19. Magnus Cappuccino – Browar Jagiełło

20. Primator Chipper – Pivovar Nachod

21. Jagiełło Jabłko-mięta – Browar Jagiełło

22. Jagiełło Malinowy – Browar Jagiełło

23. Magnus Wiśniowy – Browar Jagiełło

24. Fortuna Czarne – Browar Fortuna

25. Winter - Perła Browary Lubelskie

26. Fortuna Wiśniowa – Browar Fortuna

27. Konstancin Żytni – Browar Konstancin

28. Radler - Perła Browary Lubelskie

29. Stężycka Malena - Kaszebsko Koruna Szymbark

30. Pan Witek – Minibrowar Haust

31. Piernikowe - Jan Olbracht Browar Staromiejski

 

 

 

GRAND PRIX CHMIELAKÓW 2013

GRODZKI ESB – BROWAR GRODZKA 15

 

 

NAJLEPSZE PIWO Z BROWARU REGIONALNEGO

FORTUNA MIODOWE – BROWAR FORTUNA

 

 

NAJLEPSZE PIWO Z BROWARU RESTAURACYJNEGO

GRODZKI ESB – BROWAR GRODZKA 15

 

 

NAJLEPSZE PIWO NIEPASTERYZOWANE

BIERHALLE ALTBIER – BIERHALLE MANUFAKTURA

 

 

NAJLEPSZE PIWO Z POLSKIEGO CHMIELU – nagroda ufundowana przez Polski Związek Plantatorów Chmielu

BURSZTYNOWE – BROWAR NA JURZE

 

 

 

W Konkursie wzięło udział 180 piw z 29 browarów.

Piwa w Konkursie oceniało 50 konsumentów.

Grand Prix spośród 12 zwycięzców poszczególnych kategorii wybierało 7 blogerów i ekspertów piwnych.

 

 

44. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW

„CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2014”

KONSUMENCKI KONKURS PIW

WYNIKI PEŁNE

(w związku z tym, że w niektórych kategoriach były eliminacje podajemy tylko pierwsze 10 miejsc)

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria I

Piwa jasne w stylu Leichtbier o zawartości ekstraktu do 11° Plato.

1. Ordynackie Lekkie – Browar Zwierzyniec

2. Jurajskie Pils – Browar Na Jurze

3. Dożynkowe – Carlsberg Polska

4. Polka Pils – Browar Wąsosz

5. Książęce Jasne Ryżowe – Kompania Piwowarska

6. Primator Lezak 11 – Pivovar Nachod

6. Bojan Strażackie – Browar Bojanowo

8. Lwówek Wrocławskie – Browar Lwówek

8. Darłowiak – Browar Bojanowo

8. Jagiełło Lager – Browar Jagiełło

 

Zgłoszono 14 piw.

 

Kategoria II

Piwa jasne w stylu Pils o zawartości ekstraktu 11,1-12,9° Plato.

1. Jagiełło Pils – Browar Jagiełło

2. Nałęczowskie Jasne – Browar Jagiełło

3. Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie

4. Bierhalle Pils 12 - Bierhalle Arkadia

5. Miłosław Pilzner – Browar Fortuna

6. Bierhalle Pils - Bierhalle Silesia

7. Bierhalle Pils 12,2 - Bierhalle Manufaktura

8. Bierhalle Pils I – Bierhalle Arkadia

9. Kazimierskie Jasne – Browar Jagiełło

10. Lech Pils – Kompania Piwowarska

 

Zgłoszono 50 piw.

 

Kategoria III

Piwa jasne w stylu Marcowe o zawartości ekstraktu 13-16° Plato.

1. Kozackie Mocne – Browar Namysłów

2. Żywiec Marcowe – Grupa Żywiec

3. Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie

4. Dębowe – Kompania Piwowarska

5. Bierhalle Marcowe - Bierhalle Arkadia

5. Lwówek Wiedeńskie – Browar Lwówek

7. Zwierzyniec Pils – Browar Zwierzyniec

8. Primator Polotmavy 13 - Pivovar Nachod

8. Bojan Toporek – Browar Bojanowo

10. Miłosław Marcowe – Browar Fortuna

 

Zgłoszono 20 piw.

 

Kategoria IV

Piwa w stylu Bock o zawartości ekstraktu powyżej 16° Plato.

1. Żywiec Bock – Grupa Żywiec

2. Bierhalle Maibock - Bierhalle Arkadia

3. Bierhalle Bock - Bierhalle Manufaktura

4. Grodzki Maibock - Browar Grodzka 15

5. Primator Exlusiv 16 - Pivovar Nachod

6. Bierhalle Doppelbock - Bierhalle Manufaktura

7. Bierhalle Doppelbock - Bierhalle Arkadia

8. Miłosław Koźlak – Browar Fortuna

9. Bierhalle Bock - Bierhalle Arkadia

10. Perła Koźlak - Perła Browary Lubelskie

 

Zgłoszono 12 piw.

 

Kategoria V

Piwa ciemne o zawartości ekstraktu do 18° Plato.

1. Nałęczowskie Ciemne – Browar Jagiełło

2. Magnus – Browar Jagiełło

3. Landskron Pupen-Schultzes - Landskron Brau-Manufaktur

4. Książęce Ciemne Łagodne (pch) - Kompania Piwowarska

5. Kazimierskie Ciemne – Browar Jagiełło

6. Irish Beer – Browar Kormoran

7. Gryczane – Browar Jabłonowo

8. Magnus Królewski – Browar Jagiełło

9. Fortuna Czarne – Browar Fortuna

9. Primator Premium Dark - Pivovar Nachod

 

Zgłoszono 21 piw.

 

Kategoria VI

Piwa w stylu Porter Bałtycki o zawartości ekstraktu powyżej 18° Plato.

1.  Żywiec Porter – Grupa Żywiec

2. Porter Warmiński – Browar Kormoran

3. Grand Imperial Porter – Browar Amber

4. Porter z Browaru Okocim - Carlsberg Polska

5. Komes Porter Bałtycki – Browar Fortuna

6. Lwówek Porter – Browar Lwówek

7. Primator Double 24 - Pivovar Nachod

8. Ciechan Porter – Browar Ciechan

 

Zgłoszono 8 piw.

 

Kategoria VII

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy.

1. Warka Radler Jabłko – Grupa Żywiec

2. Warka Radler Cytryna – Grupa Żywiec

3. Perła Radler - Perła Browary Lubelskie

4. Okocim Radler z limonką - Carlsberg Polska

5. Okocim Radler grejpfrut z limonką - Carlsberg Polska

6. Warka Radler Zero – Grupa Żywiec

7. Ciechan Shandy – Browar Ciechan

8. Grodzki Radler - Browar Grodzka 15

 

Zgłoszono 8 piw.

 

Kategoria VIII

Piwa smakowe.

1. Magnus Toffee – Browar Jagiełło

2. Magnus Śliwkowy – Browar Jagiełło

3. Jurajska Pomarańcza – Browar Na Jurze

4. Amber Czarny Bez – Browar Amber

5. Perła Summer - Perła Browary Lubelskie

6. Karmi Tiramisu - Carlsberg Polska

7. Magnus Czekoladowy – Browar Jagiełło

8. Porter Erdber - Bergquell Brauerei Löbau

9. Karmi Żurawina - Carlsberg Polska

10. Primator Chipper Hruska a Zazvor - Pivovar Nachod

 

Zgłoszono 29 piw.

 

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria IX

Piwa w stylu belgijskim o zawartości ekstraktu do 14° Plato.

1. Retro Ale – Browar Trzy Korony

 

Zgłoszono 3 piwa.

 

Kategoria X

Piwa w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie powyżej 14° Plato.

1. Zamojskie Belgian Style – Browar Zamość

2. Komes Potrójny Złoty – Browar Fortuna

3. Triple Blond – Browar Sulimar

4. Komes Poczwórny Bursztynowy – Browar Fortuna

5. Opactwo Olbrachta – Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht

6. Saison - Jan Olbracht Browar Staromiejski

7. Komes Podwójny Ciemny – Browar Fortuna

8. Grodzkie Belgijskie - Browar Grodzka 15

 

Zgłoszono 9 piw.

 

Kategoria XI

Piwa białe w stylu belgijskim Witbier o zawartości ekstraktu 11-12,5° Plato.

1. Witbier Trzy Korony – Browar Trzy Korony

2. Alter Beer Valkiria – Browar Sulimar

3. Żywiec Białe – Grupa Żywiec

4. Grodzki Witbier - Browar Grodzka 15

5. Namysłów Białe Pszeniczne – Browar Namysłów

6. Podróże Witbier – Browar Kormoran

7. Pomarańcze Króla - Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht

8. Bierhalle Witbier - Bierhalle Manufaktura

9. Colomba – Brassiere Pietra

10. Bierhalle Witbier - Bierhalle Arkadia

 

Zgłoszono 11 piw.

 

Kategoria XII

Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen Hell o zawartości ekstraktu 11- 14° Plato.

1. Pszeniczny Pan – Browar Jedlinka

2. Landskron Weizen - Landskron Brau-Manufaktur

3. Wąsosz Pszeniczne – Browar Wąsosz

4. Kowal Pszeniczne – Minibrowar Kowal

5. Bierhalle Weizen - Bierhalle Manufaktura

6. Grodzki Weizen Hell - Browar Grodzka 15

7. Pszeniczne – Browar Piwna

8. Pszeniczne Jasne – Browarmia

9. Ciechan Pszeniczne – Browar Ciechan

10. Śmietanka - Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht

 

Zgłoszono 23 piwa.

 

Kategoria XIII

Piwa pszeniczne ciemne w niemieckim stylu Hefeweizen Dunkel o zawartości ekstraktu 11-14° Plato.

1. Bierhalle Dunkel Weizen - Bierhalle Arkadia

2. Bierhalle Dunkel Weizen - Bierhalle Silesia

3. Ursa Dobra Karma  – Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior

4. Miłosław Pszeniczne – Browar Fortuna

5. Jurajskie Ciemne Pszeniczne – Browar Na Jurze

6. Pszeniczne Ciemne – Browar Trzy Korony

 

Zgłoszono 7 piw.

 

Kategoria XIV

Piwa o podwyższonej zawartości chmielu typu Bitter, EBS, IPA, AIPA.

1. Podróże AIPA – Browar Kormoran

2. Ursa Megaloman – Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior

3. Lwówek Jankes – Browar Lwówek

4. Brackie Imperial IPA – Grupa Żywiec

5. Black IPA – Browar Bojanowo

6. Ninkasi N°8.C Extra Special Bitter – Browar Ninkasi

7. Jurajskie Bursztynowe – Browar Na Jurze

8. Red AIPA – Minibrowar Haust

9. Grodzka IPA - Browar Grodzka 15

10. Wojtek – Brewery Beartown

 

Zgłoszono 21 piw.

 

Kategoria XV

Piwa w stylu Stout Dry/Sweet o zawartości ekstraktu 9,5-18° Plato.

1. Grodzki Sweet Stout - Browar Grodzka 15

2. Ciemne Stout – Browarmia

3. Stout Zamojski (pch) – Browar Zamość

4. Łzy Wiedźmy - Jan Olbracht Browar Staromiejski

5. Heban - Browar Domowy Studio Piwa

6. Primator Stout – Pivovar Nachod

7. Królewskie Tajemnice - Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht

8. Podróże Coffee Stout – Browar Kormoran

9. Dzikie Ale – Browar Zwierzyniec

 

Zgłoszono 9 piw.

 

Kategoria XVI

Piwa w stylu Altbier o zawartości ekstraktu 11-12,5° Plato.

1. Bierhalle Altbier - Bierhalle Silesia

 

Zgłoszono 4 piwa.

 

Piwa miodowe:

Kategoria XVII

Piwa miodowe.

1. Fortuna Miodowe Ciemne – Browar Fortuna

2. Jagiełło Miodowy – Browar Jagiełło

3. Grodzkie Miodowe - Browar Grodzka 15

4. Ciechan Miodowe – Browar Ciechan

5. Orkiszowe z miodem – Browar Kormoran

6. Roztoczańskie Miodowe (pch) – Browar Zamość

6. Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie

7. Trybunalskie Miodowe - Perła Browary Lubelskie

8. Kowal Miodowe – Minibrowar Kowal

 

Zgłoszono 9 piw.

       

 

* NAJLEPSZE PIWO Z POLSKIEGO CHMIELU - Stout Zamojski – Browar Zamość

 

GRAND PRIX Chmielaków Krasnostawskich 2014

Żywiec Porter – Grupa Żywiec

 

 

 

 

45. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW

„CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2015”

KONSUMENCKI KONKURS PIW

PEŁNE WYNIKI KONKURS

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria I

Piwa jasne w stylu Leichtbier o zawartości ekstraktu do 11° Plato.

Miejsce

Piwo

Punkty

Punkty

w eliminacjach

1

Jagiełło Chmielak – Browar Jagiełło

4,34

-

2

Jagiełło Lager – Browar Jagiełło

4,04

-

3

Jabłonowo z serca Mazowsza – Browar Jabłonowo

3,99

-

4

Bierhalle Pils 10 – Bierhalle Łódź Manufaktura

3,95

-

5

Staropolskie Lekkie – Browar Staropolski

3,89

-

6

Kasztelan Specjały Chmielowe – Carlsberg Polska

3,87

-

7

Anstadt Pilzneńskie Jasne - Browar Staropolski

3,86

-

8

Rohozec Podskalak - Pivovar Rohozec

3,71

-

9

Łódzkie Jasne - Browar Staropolski

3,55

-

10

Ypsilon - Pivovar Rohozec

3,37

-

11

Kazimierskie Niepasteryzowane – Browar Jagiełło

3,32

-

12

Zamkowe – Browar Namysłów

3,29

-

13

Goolman Premium – Perła Browary Lubelskie

3,25

-

14

Rohozec Skalak – Pivovar Rohozec

2,78

-

 

Kategoria II

Piwa jasne w stylu Pils o zawartości ekstraktu 11,1-12,9° Plato.

1

Miłosław Pilzner – Browar Fortuna

5,15

4,31

2

Po Godzinach – Browar Amber

5,05

4,18

3

Kormoran Jasny – Browar Kormoran

4,81

4,03

4

Rohozec Dvanactka - Pivovar Rohozec

4,51

3,93

5

Kupieckie – Brofaktura

4,39

4,02

6

Trzy Korony Jasne – Browar Trzy Korony

4,35

4,63

7

Bierhalle Pils 12,5 - Bierhalle Łódź Manufaktura

4,11

4,38

8

Nałęczowskie Jasne - Browar Jagiełło

4,05

3,98

9

Staropolskie Dworskie - Browar Staropolski

3,91

4,04

10

Żywiec Jasne Pełne - Grupa Żywiec

3,73

3,98

11

Pils Zielonogórski – Minibrowar Haust

-

3,90

12

Piast Chmielowe - Carlsberg Polska

-

3,89

13

Warmińskie Rewolucje – Browar Kormoran

-

3,87

14

Lech Pils - Kompania Piwowarska

-

3,78

15

Kazimierskie Jasne - Browar Jagiełło

-

3,72

16

Harnaś Wysokochmielony – Carlsberg Polska

-

3,71

17

Piast Słodowe - Carlsberg Polska

-

3,68

18

Namysłów Pils - Browar Namysłów

-

3,63

19

Kasztelan Specjały Niefiltrowane - Carlsberg Polska

-

3,59

20

Bierhalle Pils II - Bierhalle Silesia

-

3,56

21

Rohozec Skalak 11 - Pivovar Rohozec

-

3,53

22

EB – Grupa Żywiec

-

3,52

23

Bierhalle Pils 12 - Bierhalle Łódź Manufaktura

-

3,5

23

Jagiełło Pils - Browar Jagiełło

-

3,5

23

Lipcowe - Browar Jagiełło

-

3,5

26

Biały Zając – Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

-

3,36

27

Anstadt Pilzneńskie Pełne - Browar Staropolski

-

3,33

28

Harnaś Jasne Pełne - Carlsberg Polska

-

3,29

29

Lager Cieszyński – Browar Zamkowy Cieszyn

-

3,23

30

Oj!Czyste – Browar Folvark

-

3,18

31

Perła Chmielowa - Perła Browary Lubelskie

-

3,17

32

Pils – Browar Trzy Korony Nowy Sącz

-

3,15

33

Książęce Czerwony Lager – Kompania Piwowarska

-

3,14

34

Grodzki Pils – Browar Grodzka 15

-

3,10

35

Perła Export - Perła Browary Lubelskie

-

3,08

36

Rudiger – Browar Trzy Korony

-

3,07

37

Braniewo – Browar Namysłów

-

3,04

38

Bierhalle Pils – Bierhalle Arkadia

-

2,88

39

Bierhalle Pils I – Bierhalle Silesia

-

2,78

39

Olbracht Pils – Browar Jan Olbracht

-

2,78

41

Miłosław Niefiltrowane - Browar Fortuna

-

2,63

42

Bierhalle Pils I - Bierhalle Arkadia

-

2,48

43

Nieproszony Gość – Browar Dukla

-

2,44

 

Kategoria III

Piwa jasne w stylu Marcowe o zawartości ekstraktu 13-16° Plato.

1

Rohozec Trinactka - Pivovar Rohozec

5,34

3,76

2

Żywiec Marcowe - Grupa Żywiec

4,74

4,04

3

Grodzkie Marcowe - Browar Grodzka 15

4,65

4,00

4

Irlandzkie Jasne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,45

4,23

5

Książęce Burgundowe Trzy Słody - Kompania Piwowarska

4,41

3,92

6

Krajan Niefiltrowane - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,33

3,66

6

Kujawskie Bursztynowe - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,33

4,04

8

Bierhalle Marcowe - Bierhalle Arkadia

4,09

4,32

9

Marcowy Zając - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

3,92

3,59

10

Krajan Tradycyjne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

3,68

4,08

11

Bierhalle Marcowe - Bierhalle Łódź Manufaktura

-

3,57

12

Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie

-

3,54

13

Zwierzyniec Pils - Perła Browary Lubelskie

-

3,46

14

Kozackie Mocne – Browar Namysłów

-

3,32

15

Bierhalle Marcowe I - Bierhalle Silesia

-

3,18

16

Miłosław Marcowe - Browar Fortuna

-

3,16

17

Marcowe - Browar Trzy Korony Nowy Sącz

-

3,12

18

Bierhalle Marcowe II - Bierhalle Silesia

-

2,88

19

Jagiełło Vienna Lager - Browar Jagiełło

-

2,78

20

Marcowe – Brofaktura

-

2,77

21

Viva Hel - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

-

2,72

22

Marcowe – Browarmia Królewska

-

2,52

 

Kategoria IV

Piwa w stylu Bock/Koźlak o zawartości ekstraktu powyżej 16° Plato.

1

Perła Koźlak - Perła Browary Lubelskie

5,28

-

2

Koźlak Dubel – Browar Jabłonowo

5,16

-

3

Koźlak - Browar Amber

4,73

-

4

Bierhalle Bock - Bierhalle Arkadia

4,39

-

5

Żywiec Bock - Grupa Żywiec

4,38

-

6

Bierhalle Maibock - Bierhalle Arkadia

4,35

-

7

Miłosław Koźlak - Browar Fortuna

3,98

-

8

Czarny Koźlak – Minibrowar Haust

3,92

-

9

Koziołek - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

3,89

-

10

Podwójny Koźlak - Browar Trzy Korony Nowy Sącz

3,57

-

11

Majowe – Brofaktura

3,53

-

12

Grodzki Maibock – Browar Grodzka 15

3,03

-

 

Kategoria V

Piwa ciemne o zawartości ekstraktu do 18° Plato.

1

Magnus - Browar Jagiełło

4,733

-

2

Kazimierskie Ciemne - Browar Jagiełło

4,732

-

3

Nałęczowskie Ciemne - Browar Jagiełło

4,72

-

4

Irlandzkie Ciemne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,65

-

5

Fortuna Czarna - Browar Fortuna

4,60

-

6

Irish - Browar Kormoran

4,52

-

7

Irlandzkie Mocne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,33

-

8

Viva Hel Ciemne - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,28

-

9

Bierhalle Dunkel - Bierhalle Silesia

4,25

-

10

Cornelius Dunkel – Browar Sulimar

4,16

-

10

Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska

4,16

-

12

Miedziane – Browar Jabłonowo

4,15

-

13

Bierhalle Dunkel - Bierhalle Arkadia

4,10

-

14

Magnus Królewski - Browar Jagiełło

4,03

-

15

Anstadt Bawarskie Ciemne - Browar Staropolski

4,00

-

16

Rohozec Trinactka Tmava - Pivovar Rohozec

3,72

-

17

Korsarz Bałtycki – Browar Jan Olbracht

3,68

-

18

Czarny Zając - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

3,55

-

19

Iks - Pivovar Rohozec

3,54

-

20

Kormoran Ciemny - Browar Kormoran

3,52

-

21

Godzki Dunkel - Browar Grodzka 15

3,08

-

 

Kategoria VI

Piwa w stylu Porter Bałtycki o zawartości ekstraktu powyżej 18° Plato.

1

Fade To Black – Browar Trzy Korony

5,09

-

2

Żywiec Porter - Grupa Żywiec

5,05

-

3

Porter Warmiński - Browar Kormoran

4,72

-

4

Cornelius Porter Bałtycki – Browar Sulimar

4,53

-

5

Perła Porter - Perła Browary Lubelskie

4,45

-

6

Komes Porter Bałtycki - Browar Fortuna

4,24

-

7

Dziki Dzik - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

4,20

-

8

Porter Cieszyński – Browar Zamkowy Cieszyn

4,09

-

9

Porter z Browaru Okocim - Carlsberg Polska

3,94

-

10

Kujawskie Porter - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

3,79

-

11

Grand Imperial Porter - Browar Amber

3,77

-

12

Bierhalle Doppelbock - Bierhalle Arkadia

3,61

-

 

Kategoria VII

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy.

1

Okocim Radler z Limonką - Carlsberg Polska

4,41

-

2

Okocim Radler Grejpfrut z Limonką - Carlsberg Polska

4,30

-

3

Okocim Radler Cola z Limonką - Carlsberg Polska

3,59

-

 

Kategoria VIII

Piwa smakowe i aromatyzowane.

1

Wiśnia w piwie - Browar Kormoran

4,84

4,05

2

Karmi Granat-Pomarańcza - Carlsberg Polska

4,83

4,00

3

Magnus Śliwkowy - Browar Jagiełło

4,78

4,39

4

Magnus Wiśniowy - Browar Jagiełło

4,43

4,35

5

Redd’s Jabłko i Trawa Cytrynowa - Kompania Piwowarska

4,16

4,52

6

Magnus Czekoladowy - Browar Jagiełło

3,79

4,70

7

Magnus Toffee - Browar Jagiełło

3,74

4,74

8

Redd’s Gruszka i Chili - Kompania Piwowarska

3,55

4,05

9

Jabłko w piwie - Browar Kormoran

3,47

4,33

10

Śliwka w piwie - Browar Kormoran

3,10

4,42

11

Naturalne Czerwona Porzeczka – Browar w Grodzisku Wlkp.

-

3,98

12

Fortuna Mirabelka - Browar Fortuna

-

3,9

12

Fortuna Wiśniowa - Browar Fortuna

-

3,9

14

BestBir Letnia Śliwka - Browar Staropolski

-

3,88

15

Amber Czarny Bez - Browar Amber

-

3,83

15

Naturalne Kwiat Czarnego Bzu - Browar w Grodzisku Wlkp.

-

3,83

17

Piernikowe – Browar Jan Olbracht

-

3,79

18

Magnus Żurawinowy - Browar Jagiełło

-

3,64

19

Redd’s Żurawina - Kompania Piwowarska

-

3,30

20

Kazimierzak – Browar Trzy Korony

-

2,96

21

Fortuna Śliwkowa - Browar Fortuna

-

2,89

22

Redd’s Malina - Kompania Piwowarska

-

2,72

23

Wiśniowe – Browarmia Królewska

-

2,70

24

Rohozec Malina - Pivovar Rohozec

-

2,29

 

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria IX

Piwa w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie powyżej 14° Plato.

1

Cornelius Triple Blond – Browar Sulimar

5,02

-

2

Whoop De Doo – Browar Trzy Korony

4,92

-

3

Komes Poczwórny Bursztynowy - Browar Fortuna

4,43

-

4

Zamojski Belgian Style – Browar Zamość

4,11

-

5

Komes Potrójny Złoty - Browar Fortuna

3,79

-

 

Kategoria X

Piwa białe w stylu belgijskim Witbier o zawartości ekstraktu 11-12,5° Plato.

1

Grodzki Witbier - Browar Grodzka 15

4,98

-

2

Bierhalle Witbier - Bierhalle Arkadia

4,84

-

3

Podróże Kormorana - Browar Kormoran

4,77

-

4

Kasztelan Specjały Białe - Carlsberg Polska

4,40

-

5

Bierhalle Witbier - Bierhalle Łódź Manufaktura

4,24

-

6

Namysłów Białe Pszeniczne – Browar Namysłów

4,21

-

7

Żywiec Białe - Grupa Żywiec

4,03

-

8

White Summer – Browar Jan Olbracht

3,15

-

9

Zamojski Witbier - Browar Zamość

2,97

-

10

Witbier - Perła Browary Lubelskie

2,90

-

11

Blanche – Browarmia Królewska

2,75

-

 

Kategoria XI

Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen Hell o zawartości ekstraktu 11-14° Plato.

1

Pszeniczne – Browarmia Królewska

5,05

-

2

Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrub - Grupa Żywiec

4,91

-

3

Bierhalle Weizen - Bierhalle Arkadia

4,33

-

4

Bierhalle Weizen I - Bierhalle Arkadia

4,32

-

5

Ostatni Sprawiedliwy – Browar Dukla

4,29

-

6

Pszeniczne Cieszyńskie – Browar Zamkowy Cieszyn

4,08

-

7

Śmietanka Toruńska – Browar Jan Olbracht

4,06

-

8

Książęce Złote Pszeniczne - Kompania Piwowarska

3,84

-

9

Pszeniczny Pan – Browar Jedlinka

3,80

-

10

Pszeniczne II – Browarmia Królewska

3,78

-

11

Grodzki Weizen - Browar Grodzka 15

3,76

-

12

Pszeniczniak - Browar Amber

3,37

-

13

Zamojskie Pszeniczne II - Browar Zamość

3,32

-

14

Zamojskie Pszeniczne - Browar Zamość

3,25

-

15

Pszeniczne – Minibrowar Haust

3,0

-

16

Bierhalle Weizen - Bierhalle Silesia

2,81

-

17

Pszeniczne - Browar Trzy Korony Nowy Sącz

2,60

-

18

Roskoszne – Brofaktura

2,39

-

19

Bierhalle Weizen - Bierhalle Łódź Manufaktura

2,29

-

 

Kategoria XII

Piwa pszeniczne ciemne w niemieckim stylu Hefeweizen Dunkel
o zawartości ekstraktu 11-14° Plato.

1

Paulaner Hefe-Weissbier Dunkel - Grupa Żywiec

4,37

-

2

Bierhalle Doppel Weizenbock - Bierhalle Łódź Manufaktura

4,29

-

3

Pszeniczne Ciemne – Browarmia Królewska

4,17

-

4

Bierhalle Dunkel Weizen - Bierhalle Arkadia

3,93

-

5

Bierhalle Altbier - Bierhalle Arkadia

3,88

-

6

Bierhalle Dunkel Weizen - Bierhalle Silesia

3,69

-

 

Kategoria XIII

Piwa w stylu Pale Ale/Imperial Pale Ale/Bitter.

1

Kłos Wielozbożowy - Browar Kormoran

4,93

-

2

Plon Czerwony - Browar Kormoran

4,81

-

3

Double IPA Cieszyńska – Browar Zamkowy Cieszyn

4,77

-

4

Single Handed Sailor – Browar Trzy Korony

4,58

-

5

Kolonialny Lis - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

4,54

-

6

Miss Lata – Browar Dukla

4,48

-

7

Ale Krajan Red - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,33

-

8

Orzeł Bielik - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

4,18

-

9

Ale Krajan - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,10

-

 

Kategoria XIV

Piwa w stylu American Pale Ale (APA), American India Pale Ale (AIPA).

1

Piaski Nevady – Browar Trzy Korony

5,09

-

2

Zamojski APA - Browar Zamość

4,97

-

3

Podróże Kormorana – AIPA - Browar Kormoran

4,49

-

4

Nelson IPA Black - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

4,46

-

5

Dziki Samotnik – Browar Dukla

4,43

-

5

Tajemniczy Jeździec – Browar Dukla

4,43

-

7

El Macho – Browar Trzy Korony

4,42

-

8

Żywiec APA - Grupa Żywiec

4,32

-

9

Red AIPA – Minibrowar Haust

4,28

-

10

Samotny Wilk - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

4,01

-

11

Nelson IPA - Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie

3,85

-

12

Po Godzinach AIPA - Browar Amber

3,71

-

13

Grodzka AIPA - Browar Grodzka 15

3,21

-

 

Kategoria XV

Piwa w stylu Stout Dry/Sweet o zawartości ekstraktu 9,5-18° Plato.

1

Podróże Kormorana – Coffe Stout - Browar Kormoran

5,18

-

2

Leśny Krecik - Browar Rzemieślniczy Pałacyk Łąkomin

4,67

-

3

Zamojski Stout – Browar Zamość

4,61

-

4

Black Jack – Brofaktura

4,40

-

5

Stout Cieszyński – Browar Zamkowy Cieszyn

4,39

-

6

Stout – Browarmia Królewska

4,12

-

7

Whisky Stout - Perła Browary Lubelskie

3,99

-

8

Old Pigweed – Browar Trzy Korony

3,90

-

9

Birhalle Milk Stout - Bierhalle Łódź Manufaktura

3,68

-

 

Kategoria XVI

Piwa miodowe.

1

Miodne - Browar Kormoran

4,71

-

2

Jagiełło Miodowy - Browar Jagiełło

4,70

-

3

Fortuna Miodowe Ciemne - Browar Fortuna

4,18

-

4

Staropolskie Miodowe - Browar Staropolski

3,97

-

5

Trzy Korony Miodowe – Browar Trzy Korony

3,90

-

6

Orkiszowe z miodem - Browar Kormoran

3,66

-

7

Anstadt Potrójnie Miodowe - Browar Staropolski

3,52

-

8

Grodzkie Miodowe - Browar Grodzka 15

3,45

-

9

Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie

3,26

-

GRAND PRIX

45. OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA CHMIELARZY I PIWOWARÓW

„CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2015”

Piaski Nevady – Browar Trzy Korony

 

 

W Konkursie oceniono 232 piwa z 31 browarów.

 

 

 

 

 

 

46. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2016”

KONSUMENCKI KONKURS PIW

WYNIKI

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria I

Piwa jasne w stylu Leichtbier o ekstrakcie do 11° Plato.

  1. Jagiełło Chmielak – Browar Jagiełło
  2. PRL Jasne - Browar Staropolski
  3. Kultowe - Browar Staropolski

Kategoria II

Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Silver Eagle Puławski Pils – Browar Trzy Korony JSJ
  2. Warmińskie Rewolucje – Browar Kormoran
  3. Rodowite Pils – Browar Staropolski

Kategoria III

Piwa jasne w stylu European Mild Lager o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Okocim OK Beer - Carlsberg Polska
  2. Kasztelan Jasne Pełne - Carlsberg Polska
  3. Tyskie Gronie - Kompania Piwowarska

Kategoria IV

Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato.

  1. Trybunał Trójsłodowy – Browar Cornelius
  2. Lubicz Marcowe – Browar Lubicz
  3. Miłosław Marcowe - Browar Fortuna

Kategoria V

Piwa w stylu Bock/Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato.

  1. Perła Koźlak - Perła Browary Lubelskie
  2. Bierhalle Bock - Bierhalle Arkadia
  3. Koźlak - Browar Trzy Korony JSJ

Kategoria VI

Piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato.

  1. Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska
  2. Kormoran Ciemny - Browar Kormoran
  3. Namysłów Ciemne typu Irlandzkiego - Browar Namysłów

Kategoria VII

Piwa w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18° Plato.

  1. Porter Warmiński - Browar Kormoran
  2. Komes Porter Bałtycki - Browar Fortuna
  3. Porter Bałtycki 22 Mentor – Browar ReCraft

Kategoria VIII

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy.

  1. Okocim Radler grejpfrut z limonką - Carlsberg Polska
  2. Okocim Radler z limonką - Carlsberg Polska
  3. Lech Ice Mojito - Kompania Piwowarska

Kategoria IX

Piwa smakowe i aromatyzowane.

  1. Magnus Czekoladowy - Browar Jagiełło
  2. Magnus Toffee - Browar Jagiełło
  3. Grodzki Weigrey - Restauracja Browar Grodzka 15

 

 

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria X

Piwa w stylu Belgian Ale o podwyższonym ekstrakcie powyżej 14° Plato.

  1. Miłosław Blonde Ale - Browar Fortuna
  2. Belgian Pale Ale - Minibrowar Haust
  3. Belgijski Byk - Pałacyk Łąkomin Browar Rzemieślniczy

Kategoria XI

Piwa białe w stylu belgijskim Witbier o ekstrakcie 11-12,5° Plato.

  1. Wawa Wita - Browar Maryensztadt
  2. Bierhalle Witbier - Bierhalle Arkadia
  3. Miłosław Witbier - Browar Fortuna

Kategoria XII

Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen Hell o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Zamojskie Pszeniczne – Browar Zamość
  2. Grodzkie Pszeniczne - Restauracja Browar Grodzka 15
  3. Weizen - Browar Trzy Korony Nowy Sącz

Kategoria XIII

Piwa pszeniczne ciemne w niemieckim stylu Hefeweizen Dunkel o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Bierhalle Dunkel Weizen - Bierhalle Arkadia
  2. Sabat Czarownic - Browar Perun
  3. Dunkel Weizen - Browar Staropolski

Kategoria XIV

Piwa w stylu Pale Ale/Imperial Pale Ale/Bitter, Extra Specjal Bitter (ESB).

  1. Wojtek – Browar Regionalny Koneser
  2. English IPA - Browar Staropolski
  3. Golden Heart - Browar Trzy Korony JSJ

Kategoria XV

Piwa w stylu American Pale Ale (APA), American India Pale Ale (AIPA).

  1. AIPA: Podróże Kormorana - Browar Kormoran
  2. 7 Eskadra – Wheat India Pale Ale - Browar Trzy Korony Nowy Sącz
  3. Piaski Nevady - Browar Trzy Korony JSJ

Kategoria XVI

Piwa w stylu Stout Dry/Sweet o ekstrakcie 9,5-18° Plato.

  1. Coffee Stout: Podróże Kormorana - Browar Kormoran
  2. Leśny Krecik - Pałacyk Łąkomin Browar Rzemieślniczy
  3. Setter Sweet Stout - Browar Złoty Pies

Kategoria XVII

Piwa w stylu Rauchbier/Smoke Beer o ekstrakcie 11-15° Plato.

  1. Rauchbock - Browar Kormoran
  2. Piwo z Grodziska - Browar w Grodzisku Wlkp.
  3. Piwo Bernardyńskie – Browar w Grodzisku Wlkp.

Piwa miodowe:

Kategoria XVIII

Piwa miodowe.

  1. Złoty Ul Ałtajski - Browar Staropolski
  2. Miodne - Browar Kormoran
  3. Cavalier Honey Lager - Browar Złoty Pies

 

 

GRAND PRIX Chmielaków Krasnostawskich 2016

Coffee Stout: Podróże Kormorana - Browar Kormoran

 

Zgłoszono 296 piw z 42 browarów

 

 

 

47. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2017”

KONSUMENCKI KONKURS PIW

Pełne wyniki

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria 1

Piwa jasne w stylu Light Lager o zawartości alkoholu do 3,9% obj.

  1. Lech Lite – Kompania Piwowarska – 4,66 pkt
  2. Kultowe Plażowe – Browar Staropolski – 4,36 pkt
  3. Niezła Szycha - Browar Jagiełło – 4,20 pkt
  4. Kultowe Jasne - Browar Staropolski – 4,08 pkt

 

Kategoria 2

Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato.

  1. Książęce Jasne Ryżowe - Kompania Piwowarska – 4,93 pkt
  2. Jagiełło Lager - Browar Jagiełło – 4,81 pkt
  3. PRL Jasne Niefiltrowane - Browar Staropolski – 4,65 pkt
  4. Kasztelan Chmielowe – Carlsberg Polska – 4,41 pkt
  5. Jasne, że Pełne – Browar Namysłów – 4,40 pkt
  6. Jagiełło Chmielak - Browar Jagiełło – 3,99 pkt
  7. Chmielaki 2017 – Browar Jagiełło – 3,98 pkt
  8. Pomorskie Premium Lager - Browar Staropolski – 3,97 pkt
  9. Kultowe Lekkie - Browar Staropolski – 3,92 pkt

 

Kategoria 3

Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Der Amerikaner – Łąkomin – 4,63 pkt
  2. Czech Pils Podróże Kormorana – Browar Kormoran – 4,45 pkt
  3. Namysłów Pils - Browar Namysłów – 4,24 pkt
  4. Bierhalle Pils Chmielony na zimno - Berhalle Łódź Manufaktura – 4,04 pkt
  5. Pils – Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 3,93 pkt
  6. Bierhalle Pils – Bierhalle Wilanów – 3,73 pkt
  7. Landsberger Kraft – Łąkomin – 3,29 pkt
  8. Bierhalle Pils 12 – Bierhalle Katowice – 3,00 pkt

 

Kategoria 4

Piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Nałęczowskie Jasne - Browar Jagiełło – 4,71 pkt
  2. Złote Lwy - Browar Amber – 4,61 pkt
  3. Zamkowe Jasne Pełne - Browar Namysłów – 4,59 pkt
  4. Okocim Jasne Okocimskie - Carlsberg Polska – 4,08 pkt
  5. Bierhalle Pils - Bierhalle Arkadia – 4,07 pkt
  6. Okocim Cztery Chmiele - Carlsberg Polska – 4,01 pkt
  7. Zduńska Wola Extra Chmiel - Browar Staropolski – 3,75 pkt
  8. Męski Lager - Browar Staropolski – 3,47 pkt

 

Kategoria 5

Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato.

  1. Marcowe - Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 4,60 pkt
  2. Nadbużańskie – Browar Regionalny Koneser – 4,54 pkt
  3. Bierhalle Marcowe - Bierhalle Wilanów – 4,18 pkt
  4. Jagiełło Vienna Lager - Browar Jagiełło – 4,09 pkt
  5. Bierhalle Marcowe - Bierhalle Katowice – 4,03 pkt
  6. Perła Mocna - Perła Browary Lubelskie – 3,99 pkt
  7. Bierhalle Marcowe - Berhalle Łódź Manufaktura – 3,95 pkt
  8. Bierhalle Marcowe - Bierhalle Lublin – 3,84 pkt

 

Kategoria 6

Piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato.

  1. Perła Koźlak - Perła Browary Lubelskie – 4,91 pkt
  2. Staropolskie Koźlak - Browar Staropolski – 4,83 pkt
  3. Podwójny Koźlak - Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 4,67 pkt
  4. Bierhalle Doppelbock - Bierhalle Arkadia – 3,96 pkt
  5. Bierhalle Koźlak - Bierhalle Arkadia – 3,89 pkt
  6. Bierhalle Bock - Bierhalle Katowice – 3,84 pkt
  7. Bierhalle Maibock - Bierhalle Arkadia – 3,56 pkt
  8. Koźlak - Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 3,54 pkt
  9. Grodzki Koźlak - Minibrowar Grodzka 15 – 3,53 pkt
  10. Bierhalle Maibock - Bierhalle Katowice – 3,47 pkt
  11. Rauchbock Podróże Kormorana - Browar Kormoran – 3,24 pkt
  12. Imperial Bock - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 2,76 pkt

 

Kategoria 7

Piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato.

  1. Zduńskie Ciemne - Browar Staropolski – 5,11 pkt
  2. PRL Ciemne - Browar Staropolski – 4,96 pkt
  3. Kultowe Karmelowe - Browar Staropolski – 4,84 pkt
  4. Irish Beer - Browar Kormoran – 4,28 pkt
  5. Magnus - Browar Jagiełło – 4,02 pkt
  6. Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska – 3,64 pkt
  7. Czarny Zając – Łąkomin – 3,34 pkt
  8. Bierhalle Dunkel - Bierhalle Lublin – 3,24 pkt

 

Kategoria 8

Piwa ciemne w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18° Plato.       

  1. Komes Porter Bałtycki - Browar Fortuna – 5,41 pkt
  2. Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe - Browar Fortuna – 5,02 pkt
  3. Dziki Dzik – Łąkomin – 4,56 pkt
  4. Porter Podbity Śliwką – Browar Jabłonowo – 4,55 pkt
  5. Okocim Mistrzowski Porter - Carlsberg Polska – 4,14 pkt
  6. Grand Imperial Porter - Browar Amber – 4,04 pkt
  7. Porter Warmiński - Browar Kormoran – 3,83 pkt
  8. Staropolski Porter - Browar Staropolski – 3,66 pkt
  9. Porter 180 - Browar Staropolski – 3,59 pkt
  10. Perła Porter Bałtycki - Perła Browary Lubelskie – 3,45 pkt
  11. Porter Bałtycki - Browar Staropolski – 2,93 pkt
  12. Warmia Porter Bałtycki - Browar Warmia – 2,81 pkt
  13. Heart of Oak Porter - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 2,38 pkt

 

Kategoria 9

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy.

  1. Cornelius Tropic - Browar Cornelius – 4,73 pkt
  2. Okocim Radler z Limonką - Carlsberg Polska – 4,70 pkt
  3. Cornelius Grejpfrut - Browar Cornelius – 4,62 pkt
  4. Żupne Radler - Karczma Pod Wielką Solą – 4,50 pkt
  5. Okocim Radler Owoce Leśne z Limonką - Carlsberg Polska – 4,46 pkt
  6. Okocim Radler Grejpfrut z Limonką - Carlsberg Polska – 3,96 pkt
  7. Celtyckie Cytrynowe - Browar Jako – 3,73 pkt
  8. Grodzki Radler - Minibrowar Grodzka 15 – 2,47 pkt

 

Kategoria 10

Piwa smakowe i aromatyzowane.

  1. Magnus Czekoladowy - Browar Jagiełło – 5,00 pkt
  2. Magnus Toffi - Browar Jagiełło – 4,81 pkt
  3. Bestbir Pacific Mango Ananas - Browar Staropolski – 4,59 pkt
  4. Magnus Wiśniowy - Browar Jagiełło – 4,43 pkt
  5. Bestbir Pieczone Jabłko - Browar Staropolski – 4,35 pkt
  6. Bestbir Pacific Cytryna - Browar Staropolski – 4,33 pkt
  7. Bestbir Cytryna - Browar Staropolski – 4,01 pkt
  8. Celtyckie Wiśniowe - Browar Jako – 3,94 pkt
  9. Magnus Żurawinowy - Browar Jagiełło – 3,81 pkt

 

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria 13

Piwa w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie powyżej 14° Plato.

  1. Fruitboom – Browar ReCraft – 4,91 pkt
  2. Komes Potrójny – Browar Fortuna – 4,35 pkt
  3. Hop! Sarenka – Łąkomin – 4,13 pkt
  4. Komes Belgian IPA - Browar Fortuna – 3,97 pkt
  5. Komes Poczwórny - Browar Fortuna – 3,94 pkt
  6. Żupne Magnum Sal - Karczma Pod Wielką Solą – 3,72 pkt
  7. Belgijski Byk – Łąkomin – 3,71 pkt
  8. Grodzki Dubel - Minibrowar Grodzka 15 – 3,69 pkt
  9. Quadrupel - Browar Zakładowy – 3,20 pkt

 

Kategoria 14

Piwa białe w stylu Witbier o ekstrakcie 11-12,5° Plato.

  1. Witbier Podróże Kormorana - Browar Kormoran – 5,18 pkt
  2. Carte Blanche – Brofaktura – 4,93 pkt
  3. Miłosław Witbier - Browar Fortuna – 4,53 pkt
  4. Bierhalle Witbier - Bierhalle Arkadia – 4,18 pkt
  5. Namysłów Białe Pszeniczne - Browar Namysłów – 4,09 pkt
  6. Kasztelan Białe - Carlsberg Polska – 4,07 pkt
  7. Grodzki Witbier - Minibrowar Grodzka 15 – 3,92 pkt
  8. Donwito - Browar Jabłonowo – 2,97 pkt
  9. Namiętny Witek – Browar Socho – 2,58 pkt
  10. Witbier - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 2,08 pkt

 

Kategoria 16

Piwa pszeniczne jasne w stylu Hefeweizen o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Bierhalle Weizen - Bierhalle Arkadia – 4,87 pkt
  2. Weizen - Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 4,58 pkt
  3. Primator Weizenbier – Pivovar Nachod – 4,51 pkt
  4. Staropolskie Pszenne - Browar Staropolski – 4,35 pkt
  5. Bierhalle Weizen 12.6 - Bierhalle Arkadia – 4,03 pkt
  6. Bierhalle Weizen 12.6 - Berhalle Łódź Manufaktura – 3,94 pkt
  7. Lubicz Pszeniczne - Browar Lubicz – 3,83 pkt
  8. Pszenica Staropolska - Browar Staropolski – 3,78 pkt

 

Kategoria 17

Piwa pszeniczne ciemne w stylu Dunkelweizen o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Dunkel Weizen - Browar Staropolski – 4,56 pkt
  2. Ciemna Pszenica Staropolska - Browar Staropolski – 4,45 pkt
  3. Grodzki Dunkelweizen - Minibrowar Grodzka 15 – 4,22 pkt
  4. Bierhalle Dunkelweizen - Bierhalle Arkadia – 4,00 pkt

 

Kategoria 18

Piwa w stylu Altbier o ekstrakcie 11-12,5° Plato.

  1. Bierhalle Altbier - Berhalle Łódź Manufaktura – 4,57 pkt
  2. Bierhalle Altbier - Bierhalle Lublin – 4,47 pkt
  3. Bierhalle Altbier - Bierhalle Katowice – 4,36 pkt
  4. Bierhalle Altbier - Bierhalle Arkadia – 4,32 pkt
  5. Bierhalle Altbier - Bierhalle Wilanów – 4,03 pkt

 

Kategoria 19

Piwa w stylu Pale Ale, Imperial Pale Ale, Bitter.

  1. Oktawia – Brofaktura – 4,64 pkt
  2. Krzyż Południa – Browar ReCraft – 4,60 pkt
  3. Izabella – Brofaktura – 4,59 pkt
  4. Grodziskie White IPA - Browar w Grodzisku Wlkp. – 4,32 pkt
  5. Grodziska APA - Browar w Grodzisku Wlkp. – 4,24 pkt
  6. Pierwsza Zmiana - Browar Zakładowy – 4,20 pkt
  7. English IPA - Browar Staropolski – 3,99 pkt
  8. Książęce Golden Ale - Kompania Piwowarska – 3,93 pkt
  9. 38 Special - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 3,52 pkt
  10. Black IPA - Browar Staropolski – 3,44 pkt
  11. Skydiver - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 3,38 pkt
  12. Okocim Polskie Ale - Carlsberg Polska – 3,22 pkt

 

Kategoria 20

Piwa w stylu American Pale Ale, American India Pale Ale.

  1. 7 Eskadra - Browar Trzy Korony Nowy Sącz – 5,41 pkt
  2. AmerIPA – Łąkomin – 4,88 pkt
  3. Wniosek Urlopowy - Browar Zakładowy – 4,39 pkt
  4. Warmia APA - Browar Warmia – 4,25 pkt
  5. Produkt Wzorcowy - Browar Zakładowy – 4,12 pkt
  6. Ciemna AmerIPA – Łąkomin – 3,70 pkt
  7. Fajrant - Browar Zakładowy – 3,47 pkt
  8. Primator Dziki Martin – Pivovar Nachod – 3,15 pkt

 

Kategoria 21

Piwa w stylu Stout Dry/Sweet o ekstrakcie 9,5-18° Plato.

  1. Coffe Stout - Browar Staropolski – 4,56 pkt
  2. Plujka – Browar Socho – 4,36 pkt
  3. Sweet Sixteen - Browar Maryensztadt – 4,30 pkt
  4. Coffee Stout Podróże Kormorana - Browar Kormoran – 4,26 pkt
  5. Leśny Krecik – Łąkomin – 3,90 pkt
  6. Milcoffeel – Browar ReCraft – 3,70 pkt
  7. Old Pigweed Stout - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 3,66 pkt
  8. Mleczarz – Browar Zakładowy – 3,60 pkt
  9. Stout „Po godzinach” - Browar Amber – 3,49 pkt
  10. Czarna Robota – Browar Zakładowy – 3,14 pkt
  11. Stout - Browarmia by Bierhalle – 2,88 pkt
  12. Bierhalle Stout - Bierhalle Arkadia – 2,33 pkt

 

Kategoria 23

Piwa w stylu Smoked Beer o ekstrakcie do 15° Plato.

  1. Get Lucky - Browar Trzy Korony JSJ Puławy – 4,71 pkt
  2. Whisky Stout - Browar Staropolski – 4,69 pkt
  3. Miłosław Dymione - Browar Fortuna – 4,27 pkt
  4. Piwo z Grodziska - Browar w Grodzisku Wlkp. – 3,77 pkt

 

Piwa miodowe:

Kategoria 24

Piwa miodowe.

  1. Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie – 4,83 pkt
  2. Złoty Ul Ałtajski - Browar Staropolski – 4,28 pkt
  3. Jagiełło Miodowe - Browar Jagiełło – 4,12 pkt
  4. Celtyckie Miodowe - Browar Jako – 3,98 pkt
  5. Fortuna Miodowe - Browar Fortuna – 3,97 pkt
  6. Miodne - Browar Kormoran – 3,33 pkt
  7. Staropolskie Miodowe - Browar Staropolski – 3,11 pkt
  8. Anstadt Miodowy - Browar Staropolski – 2,92 pkt

 

 

GRAND PRIX CHMIELAKÓW 2017

Bierhalle Weizen – Bierhalle Arkadia

 

Zgłoszono 311 piw

 

 

 

 

KONSUMENCKI KONKURS PIW

48. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW

„CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2018”

WYNIKI

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria 1

Piwa jasne w stylu Light Beer o zawartości alkoholu do 3,9% obj.

  1. American Lite Lager – Browar Portowy
  2. Niezła Szycha – Browar Jagiełło
  3. Bierhalle Light Pils - Bierhalle Arkadia

 

Kategoria 2

Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato.

  1. Jagiełło Chmielak - Browar Jagiełło
  2. Kultowe Jasne - Kultowy Browar Staropolski
  3. Jagiełło Lager - Browar Jagiełło

 

Kategoria 3

Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Pils – Browar Amber
  2. Amber Chmielowy – Browar Amber
  3. Złoto Brovarni – Hotel Gdańsk Brovarnia

 

Kategoria 4

Piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.

  1. Łomża Jasne – Browar Łomża
  2. Świeże – Browar Kormoran
  3. Staropolskie Dworskie - Kultowy Browar Staropolski

 

Kategoria 5

Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16° Plato.

  1. Gazda Piwo Marcowe - Trzy Korony Browar Nowosądecki
  2. Jagiełło Vienna Lager - Browar Jagiełło
  3. Bierhalle Marcowe - Bierhalle Łódź Manufaktura
  4.  

Kategoria 6

Piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato.

  1. Tenczynek Bock - Browar Tenczynek
  2. Kaduk Piwo Podwójny Koźlak - Trzy Korony Browar Nowosądecki
  3. Bierhalle Doppelbock - Bierhalle Bydgoszcz

 

Kategoria 7

Piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato.

  1. Kultowe Karmelowe - Kultowy Browar Staropolski
  2. Irish Beer - Browar Kormoran
  3. Książęce Ciemne Łagodne - Kompania Piwowarska

 

Kategoria 8

Piwa ciemne w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18° Plato.

  1. Porter Podbity Śliwką – Browar Jabłonowo
  2. Porter 180 - Kultowy Browar Staropolski
  3. Komes Porter Bałtycki - Browar Fortuna

 

 

Kategoria 9

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy.

  1. Okocim Radler truskawka z kwiatem lipy - Carlsberg Polska
  2. Cornelius Banan - Browar Sulimar
  3. Cornelius Grejpfrut - Browar Sulimar

 

Kategoria 10

Piwa smakowe i aromatyzowane.

  1. Bestbir Ananas - Kultowy Browar Staropolski
  2. Bestbir Pieczone Jabłko - Kultowy Browar Staropolski
  3. Magnus Toffee - Browar Jagiełło

 

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria 13

Piwa w stylu belgijskim o podwyższonym ekstrakcie powyżej 14° Plato.

  1. Komes Poczwórny - Browar Fortuna

 

Kategoria 14

Piwa białe w stylu Witbier o ekstrakcie 11-12,5° Plato.

  1. Bierhalle Witbier - Bierhalle Łódź Manufaktura
  2. Bierhalle Witbier - Bierhalle Arkadia
  3. Podróże Kormorana Witbier - Browar Kormoran

 

Kategoria 16

Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen Hell o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Bierhalle Weizen - Bierhalle Bydgoszcz
  2. Lubuskie Pszeniczne - Browar Witnica
  3. Bierhalle Weizen - Bierhalle Posnania

 

Kategoria 17

Piwa pszeniczne ciemne w niemieckim stylu Hefeweizen Dunkel o ekstrakcie 11-14° Plato.

  1. Bierhalle Dunkelweizen - Bierhalle Łódź Manufaktura
  2. Bierhalle Dunkelweizen - Bierhalle Arkadia
  3. Bierhalle Dunkelweizen - Bierhalle Bydgoszcz

 

Kategoria 19

Piwa w stylu Altbier o ekstrakcie 11-12,5° Plato.

  1. Bierhalle Altbier - Bierhalle Arkadia
  2. Altbier – Bierhalle Wilanów
  3. Bierhalle Altbier - Bierhalle Łódź Manufaktura

 

Kategoria 20

Piwa w stylu Pale Ale, Imperial Pale Ale, Bitter.

  1. Mother in Law – Primator
  2. Pale Ale - Browar In Brand
  3. Lubuskie IPA - Browar Witnica

 

Kategoria 21

Piwa w stylu American Pale Ale, American India Pale Ale.

  1. English Ipa - Kultowy Browar Staropolski
  2. Książęce IPA - Kompania Piwowarska
  3. Grodziska APA - Browar w Grodzisku Wielkopolskim

 

 

Kategoria 22

Piwa w stylu Stout Dry o ekstrakcie 9,5-17° Plato.

  1. Proboszcz - Antybrowar
  2. Leśny Krecik - Browar Łąkomin
  3. Old Pigweed - Browar Trzy Korony JSJ

 

Kategoria 23

Piwa w stylu Stout Sweet / Milk o ekstrakcie 12-18° Plato.

  1. Rzeka Pełna Kawy - Browar Łąkomin
  2. Rzeka Pełna Mleka - Browar Łąkomin
  3. Milk Stout - Browar Biały

 

Kategoria 24

Piwa w stylu Imperial Stout o ekstrakcie powyżej 18° Plato.

  1. Srogi Niedźwiedź - Browar Łąkomin
  2. Legenda Króla - Jan Olbracht Browar Staromiejski
  3. Po Godzinach Russian Imperial Stout – Browar Amber

 

Piwa miodowe:

Kategoria 26

Piwa miodowe.

  1. Złoty Ul Ałtajski - Kultowy Browar Staropolski
  2. Perła Miodowa - Perła Browary Lubelskie
  3. Piernikowe - Jan Olbracht Browar Staromiejski

 

 

 

 

Najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu:

Warmińskie Rewolucje - Browar Kormoran /Marynka, Sybilla/

 

Grand Prix Chmielaków Krasnostawskich 2018:

Srogi Niedźwiedź - Browar Łąkomin

 

 

Do Konkursu zgłoszono 397 piw z 47 browarów.

 

 

 

KONSUMENCKI KONKURS PIW

KONSUMENCKI KONKURS PIW

49. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW „CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2019”

WYNIKI

Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria 1

Piwa jasne w stylu Light Beer o zawartości alkoholu do 3,9% obj.

  1. Polska – Browar Witnica
  2. Primator Pumpa – Pivovar Primator
  3. Lubusz – Browar Witnica

 

Kategoria 2

Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11–12,9° Plato.

  1. Silver Eagle – Puławski Pils – Browar Trzy Korony JSJ
  2. Kormoran Lekki – Browar Kormoran
  3. Kupieckie – Brofaktura

 

Kategoria 3

Piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11–12,9° Plato.

  1. Trybunał Pils – Browar Sulimar
  2. Perła Export – Perła Browary Lubelskie
  3. Pilsvar Grybów – Browar Pilsweizer Grybów

 

Kategoria 4

Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13–16° Plato.

  1. Tenczynek Marcowe – Browar Tenczynek
  2. Bierhalle Marcowe – Bierhalle Katowice
  3. Bierhalle Marcowe – Bierhalle Posnania

 

Kategoria 5

Piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato.

  1. Staropolskie Koźlak – Kultowy Browar Staropolski
  2. Kaduk – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  3. Kicarz – Trzy Korony Browar Nowosądecki

 

Kategoria 6

Piwa ciemne o ekstrakcie do 18° Plato.

  1. Nałęczowskie Ciemne – Browar Jagiełło
  2. Kultowe Karmelowe – Kultowy Browar Staropolski
  3. Zduńskie Ciemne – Kultowy Browar Staropolski

 

Kategoria 7

Piwa ciemne w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18° Plato.

  1. Komes Porter Bałtycki – Browar Fortuna
  2. Bojan Porter – Browar Bojanowo
  3. Bierhalle Poznański Porter – Bierhalle Posnania

 

Kategoria 8

Piwa kwaśne w stylu Sour, Berliner Weisse.

  1. Fun Times – Browar Rockmill
  2. Berliner Weisse z marakują – Ułan Browar
  3. Kwas XY – Browar Pinta

 

Kategoria 9

Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 2,0% obj.

  1. Okocim Radler malina z borówką amerykańską – Carlsberg Polska
  2. Okocim Radler grejpfrut z limonką – Carlsberg Polska
  3. Łomża Radler 0,0% Grejpfrut – Browar Van Pur

Kategoria 10

Piwa smakowe i aromatyzowane.

  1. Magnus Wiśniowy – Browar Jagiełło
  2. Magnus Toffee – Browar Jagiełło
  3. Just Irish Cream – Kultowy Browar Staropolski

Piwa górnej fermentacji:

Kategoria 12

Piwa białe w stylu Witbier o ekstrakcie 11–12,5° Plato.

  1. Bierhalle Witbier – Bierhalle Wilanów
  2. Bierhalle Witbier – Bierhalle Lublin
  3. Witbier – Podróże Kormorana – Browar Kormoran

 

Kategoria 14

Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen o ekstrakcie 11–14° Plato.

  1. Primator Weizen – Pivovar Primator
  2. Śmietanka Toruńska – Jan Olbracht Browar Staromiejski
  3. Bierhalle Weizen – Bierhalle Bydgoszcz

 

Kategoria 15

Piwa pszeniczne ciemne w niemieckim stylu Dunkelweizen o ekstrakcie 11–14° Plato.

  1. Bierhalle Dunkel Weizen – Bierhalle Katowice
  2. Bierhalle Altbier – Bierhalle Lublin
  3. Bierhalle Altbier – Bierhalle Arkadia

 

Kategoria 16

Piwa pszeniczne w amerykańskim stylu American Wheat o ekstrakcie 10–14° Plato.

  1. American Wheat – Jan Olbracht Browar Staromiejski
  2. Nowy Ląd – Browar Gwarek
  3. Wheat IPA – Browar Grodzki Przemyśl

 

Kategoria 17

Piwa w stylu Bitter, English IPA, American IPA, NZ IPA

  1. Marynarz – Browar Profesja
  2. NE DDH DIPA #001 – Brofaktura
  3. AIPA Podróże Kormorana – Browar Kormoran

 

Kategoria 18

Piwa w stylu American Pale Ale, Summer Ale, Golden Ale.

  1. Bard – Browar Profesja
  2. Tea Valley – Craft Kingdom Brewery
  3. Miłosław Sosnowe APA – Browar Fortuna

 

Kategoria 19

Piwa w stylu Stout Dry o ekstrakcie 9,5–17° Plato.

  1. Black Jack – Brofaktura
  2. Coffee Stout – Kultowy Browar Staropolski
  3. FES – Browar In Brand

 

Kategoria 20

Piwa w stylu Stout Sweet / Milk o ekstrakcie 12–18° Plato.

  1. Bojan Muscovado – Browar Bojanowo
  2. Almond CoffeeCat – Browar Rockmill
  3. Miłosław Warzy Śmiało: Klonowy Milk Stout – Browar Fortuna

 

Kategoria 22

Piwa w stylu Imperial Stout o ekstrakcie o powyżej 18° Plato.

  1. Rwąca Rzeka – Browar Łąkomin
  2. 2nd Anniversary – Browar Rockmill
  3. Tenczynek RIS Barrel Aged – Browar Tenczynek

Piwa miodowe:

Kategoria 24

Piwa miodowe.

  1. Na miodzie gryczanym – Browar Jabłonowo
  2. Piwo Sowie Miodowe – Browar Wielka Sowa
  3. Złoty Ul 3 miody – Kultowy Browar Staropolski

 

Piwa bezalkoholowe:

Kategoria 25

Piwa bezalkoholowe o zawartości alkoholu do 0,5% obj.

  1. Okocim Radler 0,0% wiśnia z pigwą – Carlsberg Polska
  2. Okocim Radler 0,0% pomarańcza sycylijska z limonką – Carlsberg Polska
  3. Primator N czarna porzeczka z limetką – Pivovar Primator

Najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu

MO.ES – Browar Pilica /Marynka, Zula/

 

 

GRAND PRIX CHMIELAKÓW KRASNOSTAWSKICH 2019

Komes Porter Bałtycki – Browar Fortuna

 

 

 

 

Zgłoszono 481 piw z 62 browarów